Üldinfo

Toimumise kord:3

Rajakate:Maastik

Korraldaja

Timmo Tammemäe

Estonian ACE Adventure Team

info@wilderness.ee

5294233

http://wilderness.ee/

Võistlusinfo

Aadress:Kõnnu, Kuusalu vald, Harjumaa

Stardi kellaaeg:11:00

Registreerimine:www.wilderness.ee kuni 10.10

Osalemistasu:Kuni 15.09 30€, 16.09.-10.10 35€, alates 11.10 40€.

Osalemistasu sisaldab:Registreerumistasu sisaldab bussitransporti starti Tallinnast või Aegviidust (registreerimisel palume ära märkida kas ja millist transpordivarianti starti jõudmiseks kasutad – bussikohad on limiteeritud), rajatähistust ja veekindlat rajakaarti, ajavõttu, jooki ja sööki joogipunktides, toitlustamist finishis, mälestusdiplomit ja märki (kui finisheerid), auhindu mõlema võistlusklassi (mehed ja naised) kolmele kiireimale lõpetajale.Võistlusele registreerumisega toetad E stonian ACE Adventure Team’ i osavõttu Seiklusspordi World Series 2018 hooajast

Stardimaterjalide väljastamine:Võistlusmaterjale väljastatakse võistluskeskuses Aegviidus või stardialas Kõnnul.

Raja kirjeldus:Rada kulgeb kitsastel ja konarlikel metsaradadel, laudteel, metsateedel, metsasihtidel, metsa väljaveo teedel. Suure tõenäosusega saavd jalad poriseks ja märjaks! Rada stardib Lahemaa Rahvuspargis väga kenas metsas ja suundub varsti peale starti läbi Pärlijõe ürgorgu. Edasi joostakse nõmmemännikus konarlikel radadel kuni jõutakse Viru rabani, mis ületatakse laugaste vahel laudteed mööda. Sellele ilusale lõigule järgneb raja füüsiliselt raskeim osa - pikk jooks mööda pehmet ja konarlikku soist sihti Vahastu jalakäijate tunnelini. Pärast maantee ületamist tuleb läbida lõik kitsal sihil ja rajal ja siis joosta mööda vana ja uuemat raiesmikku - pinnas on konarlik ja pehme, segavad juurikad ja taimed. Pärast raskeid lõike jõutakse metsateele ja ühinetakse uuesti RMK matkarajaga. Rada Järvi järvedeni on kohati porine ja loikudega, kuid peagi jõutakse kena metsaga Järvi järvedeni, kus on joogi-söögi punkt. Pärast Järvi järvi liiguvad jooksjad lõunasse ja ületavad mööda laudteed Kõnnu Suursoo. Nüüd ollakse tõelisel kõnnumaal, kus puudub inimasustus ja transport. Raba lõpus möödutakse võistluse kodulehe päises ilutsevast Umbjärvest. Ilu nauditud tuleb uuesti tööle hakata, kuna nüüd järgneb tõsine lõik mööda Paukjärve ja Jussi järvede vahelisi mägiseid metsaradu. Väinjärve ääres olevas joogipunktis saavad võistlejad klassikalist matkakosti - teed ja lõkkevorsti. Veel tuleb veidi turnida mägiseid radu, kuni jõutakse välja kanarbikusele lagedale Jussi nõmmele. See on Eestis täiesti ainulaadne loodusnähtus ja paistab rohkem tundrasse kuuluvat. Pärast liivaseid nõmmeradu läheb rada kergemaks ja laugemaks. Korraks pakub närvikõdi lagunenud silda mööda Soodla jõe ületamine ja siis jääb juba lõpujooks mööda metsateid Aegviidu suunas.

 

Ajavõtt:elektrooniline

Ajalimiit:07:30

Stardi-finishiteenindus:Võistluse starti on finišist maanteed mööda üle 50km. Iga võistleja peab starti jõudmiseks valima ühe kolmest võimalusest - 1) Eribuss starti Tallinnast; 2) Eribuss starti Aegviidu võistluskeskusest; 3) isiklik transport. Pärast võistlust puudub organiseeritud transport finišist starti! Korraldaja transpordib iga võistleja kohta ühe koti stardialast finišisse. Kott tuleb markeerida enda võistlusnumbriga ja viia ise stardialas näidatud kottide kogumiskohta.

Joogi-teeninduspunktid:Rajal on neli joogipunkti. Joogipunktide asukohad on näidatud rajakaardil. 8,5 km - joogpunkt Loksa maantee ületuse juures 20 km - joogipunkt Järvi Pärnjärve telkimisala 27 km - Jussi telkimisala Väinjärve ääres 33,5 km - Leppsilla (Venemäe lähedal) Esimeses joogipunktis on saadaval ainult vesi. Teises joogipunktis on saadaval vesi, spordijook, banaanid, rosinad, leib & sool. Kolmandas joogipunktis on saadaval järveveest keedetud tee ja lõkkel grillitud vorstikesed. Neljandas joogipunktis on saadaval vesi, spordijook, banaanid, rosinad, leib & sool. Joogipunktides ei ole ühekordseid joogitopse. Veeanumatel on kraanid või saab vett tõsta oma pudelisse või joogikotti kopsikuga. Üldiselt on rajale jäävate järvede ja laugaste vesi puhas ja joodav. Finišis lõpetajatele supp ja saun.

Rajatähistus:Rada on tähistatud neoon lintidega okste ja puude küljes, värvilaikudega puudel ja postidel, suunaviitadega, kilelindiga. Järgmine tähistus on eelmise juurest alati näha. Lisaks on radade ristumiskohtadele maha joonistatud nooled õige liikumissuuna valimise hõlbustamiseks. Võistlejaid toetavad ja turvavad rajal kohtunikud. Võistlejatel on turvalisuse huvides kaasas rajakaart. Orienteerumisoskus ei ole raja läbimiseks vajalik.

Liikluskorraldus:Liiklus ei ole suletud - võistlejad on kohustatud auto teedel liikudes ja nende ületamisel täitma liikluseeskirju. Tallinn-Narva maantee üle(ala:)tamine on lubatud ainult kergliiklustunneli kaudu mööda tähistatud rada! Enamus rajast kulgeb Lahemaa Rahvuspargis ja Põhja-Kõrvemaa Maastikukaitsealal. Kõik võistlejad vastutavad selle eest, et üritus ei kahjustaks loodust ja et ei esineks konflikte teiste looduses matkajatega. Kui kohtute matkajatega või möödute teisest võistlejast olge viisakas ja jagage sõbralikult rada. Vajadusel küsige möödumiseks luba või laske ise mööda kiiremalt liikuda soovija. Eriti ettevaatlik tuleb olla laudteedel kohtumistel vastassuunas liikujatega ja möödumisel, kuna oht on kukkuda.

Vanuseklassid:M, N

Autasustamine:On kaks võistlusklassi – mehed ja naised. Auhinnad saavad 3 paremat kiireimat meest ja kolm kiireimat naist.Loosiauhinnad. Lõpetajatele mälestusmeene.

Muu info:Kõik võistlejad peavad võistluse ajal kaasas kandma järgmist varustust: ● Mobiiltelefon. Sisse lülitatud, veekindlalt pakendatud, võistluse korraldaja number mällu salvestatud: +372 5294233. Võistleja peab andma korraldajale enda telefoni numbri registreerumisel või võistlusmaterjalide välja võtmisel. ● Rajakaart ● Võistlusnumber, mida peab kandma nähtaval kohal kinnitatult ette rinnale või reie esiküljele. Ajavõtt toimub numbri alusel, kui number ei ole näha või on kadunud, ei ole ajavõttu võimalik tagada. ● Joogipudel või joogikott, minimaalselt 0,5 liitrit. J oogipunktides ei ole ühekordseid joogitopse, vaid on kopsikud joogi enda pudelisse või joogikotti valamiseks . ● Energiarikas toit vastavalt isiklikule eelistusele. Toitumise planeerimisel arvesta, et maastikujooksul kulub aega kogenud jooksjatel umbes 25% rohkem ja vähem kogenud jooksjatel kuni 50% rohkem kui maanteejooksul. Kahes põhijoogipunktis on toitu (leib, sool, banaanid, rosinad). Samuti on võimalik korjata ja süüa jõhvikaid, pohli ja mustikaid:) ● halbade ilmastikuolude korral (alla 10c temperatuur, tuul, vihm, lumi vmt) tuule/veekindel kilekas/jakk . ● pealamp aeglastele kulgejatele, kes kahtlevad, kas nad finishi sulgemise ajaks kell 18.30 kohale jõuavad.

Teised võistlused

Kuupäev Võistlus Asukoht
28.10.2017 Nõmme-Harku metsajooks Tallinn,Tallinn
28.10.2017 Haanja Ultra Haanja,Võrumaa
29.10.2017 Suusatajate seeriajooks Kangrumäe,Järvamaa
29.10.2017 Krusensterni jooks Purila,Raplamaa
29.10.2017 Võimatu 10 Kääriku,Valgamaa
29.10.2017 Trailhunt Vooremäe1000 Vooremäe,Tartumaa
30.10.2017 SUUNTO Virtuaaljooks Tallinn,Tallinn
31.10.2017 SUUNTO Virtuaaljooks Tallinn,Tallinn
01.11.2017 SUUNTO Virtuaaljooks Tallinn,Tallinn
02.11.2017 SUUNTO Virtuaaljooks Tallinn,Tallinn
Vaata kogu spordikalendrit
Kuupäev Võistlus Asukoht
28.10.2017 Suure-Jaani CX Suure-Jaani,Viljandimaa
04.11.2017 Kodasoo-Ruu Maastikurattasõit Ruu,Harjumaa
04.11.2017 Narva CX Narva,Narva
11.11.2017 Tallinna CX Tallinn,Tallinn
Vaata kogu spordikalendrit
Kuupäev Võistlus Asukoht
Vaata kogu spordikalendrit
Kuupäev Võistlus Asukoht
29.10.2017 Suusatajate seeriajooks Kangrumäe,Järvamaa
29.10.2017 Trailhunt Vooremäe1000 Vooremäe,Tartumaa
05.11.2017 Suusatajate seeriajooks Kangrumäe,Järvamaa
05.11.2017 Reinpauli maastikujooks Ebavere,Lääne-Virumaa
11.11.2017 Tartu Novembrijooks Tartu,Tartu
22.11.2017 Tartu Õhtujooks Tartu,Tartu
26.11.2017 Narva elamusretk Narva,Ida-Virumaa
01.12.2017 Mispo Talvemaraton Vändra,Pärnumaa
02.12.2017 Tõravere elamusretk Tõravere,Tartumaa
02.12.2017 Mispo Talvemaraton Vändra,Pärnumaa
Vaata kogu spordikalendrit
Kuupäev Võistlus Asukoht
Vaata kogu spordikalendrit
Kuupäev Võistlus Asukoht
Vaata kogu spordikalendrit
Kuupäev Võistlus Asukoht
28.10.2017 XT Bingo Nelijärve,Harjumaa
Vaata kogu spordikalendrit
Uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30