Jooksmine 04.08.2018

Aaron Kais sai tänase Vägilase jooksuga täiskomplekti medaleid kokku

20-aastasel Aaron Kaisil on tänavustel Vägilase jooksudelt ette näidata ilus komplekt tulemusi. Maikuiselt Vägilase jooksult tuli kolmas koht, kusjuures kaotust teisele kohale jäi lõpuks vaid üks sekund.  Juulikuiselt Vägilase jooksult tuli juba teine koht.  Tänasel Vägilase jooksul sai Kais lõpuks astuda pjedestaali kõrgeimale astmele ning täiskomplekt medaleid oligi sellega koos..

Tänane võit tuli selgelt, minutilise edumaaga järgmiste ees.  Kaisi ajaks ca 8km pikkusel võistlusmaal oli 42.40.  Margus Hanni tulemuseks 43.38.  Kolmas oli Illar Lood (0:45:14).

Naistest oli kiireim Tea Pärnik, kes üldarvestuses saavutas 31.koha ajaga 0:52:33. Lähte etapil tuli 2.kohale Kristi Vaher (0:57:58), kes tänu tublile osalemisel kõigil kolmel etapil saavutas naisklassi arvestuses ka hooajalise võidu. Kolmandale kohale platseerus Mana Kaasik ajaga 1:00:09.

Lühijooksus oli esialgsetel andmetel kiireim Miko Põder (24.00), kellele järgnesid Vello Põder (24.05) ja Marti Kivi (24.35).

Naistest olid lühirajal parimad Agnes Vois (29.26), Meribel Rohtla (29.39) ja Mari Palm (31.04).

Peakorraldaja Arvi Anton kommenteerib:”Mul on hea meel, et suutsime viimase nädala muudatustega rajas ja takistuste osas pakkuda osalejatele parajat kompotti raskematest ja jahutavatest/lõbusamatest takistustest. Korduvad vees käimised, lumekahurid, pikk liutoru ning joogipunktid, mida külastati lausa neli korda,  olid ühtlaselt rajale jaotunud ja usun, et osalejatel vaatamata kuumale suveilmale liiga palavaks ei läinudki. Järgmiseks aastaks on soov mudaseid takistusi tuua ka võistluskeskuse vahetuslähedusse ja see tähendaks ka, et lapsed saaksid lõpuks sellest osa. Nüüd algavad läbirääkimised ja plaanide paika panemine järgmiseks aastaks, seega kellel vähegi ettepanekuid ja ideid, siis kuulame huviga! “

Kõik tulemused on esialgsed.

Kõiki Lähte Vägilase jooksu 8km tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit ja 4km tulemusi siit.

Kui olid ise ka rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta.