Uudised 04.12.2017
Autor
Janek Oblikas

Alustab Eesmärgiks Tallinna Maraton 2018

Uudise pilt

Oled Tallinna Maratoni finišisirgel vaadanud väsinud ent õnnelike nägude jooksjaid, kes hetk hiljem medali kaela saavad? Tahad kogeda sama emotsiooni – vähemalt üks kord! 

Tahad nautida seatud eesmärgi poole liikumist ning läbida nii võistluseelsed treeningud kui septembrikuine jooksuvõistlus mõnusas seltskonnas ja hea emotsiooniga? 

Siis tea, et nendes soovides pole midagi üleloomulikku ja eesmärgi poole liikumine algab just nüüd ja praegu – käivitub projekt Eesmärgiks Tallinna Maraton 2018.

Otsime 4 jooksjat-maratoonarit ja 2 noort 10km jooksjat

Eesmärgiks Tallinna Maraton 2018 käigus valitakse kuus jooksjat, kes asuvad professionaalsete treenerite juhendamisel valmistuma sügiseseks Tallinna Maratoniks.  Sel aastal kaasame projekti 4 maratonijooksjat ja 2 noort (kuni 18.a.) jooksjat, kes tahavad sügisel joosta elu parimad 10km.

Igal projekti valitud jooksjal on oma eesmärk, kuid eesmärgi sead endale ise.  Kas sa tahad 9.9.2018. joosta oma elu esimese maratoni või joosta 42,2km kolmest tunnist kiiremini - kõik eesmärgid on head, kuna meie kõigi stardipositsioonid on erinevad!

Tänavu keskendume eraldi noortele jooksjatele.  Me otsime kaht noort (kuni 18.a.) jooksjat, kes tahavad astuda sammu edasi ning võtavad esimeseks eesmärgiks joosta septembris 2018.a. elu parimad ja nauditavamad 10km.  Kui oled treeninud omapäi, kuid tunned, et sinu sees on peidus enamat - anna endast märku ja 2018.a. võib olla sinu jooksuteekonna esimene samm. 

Soovitame kandideerida kõigil jooksjatel, kes tunnevad, et professionaalsest toest võiks neile abi olla.  Kui sa ei oska konkreetset ajalist eesmärki järgmiseks aastaks seada, siis ära muretse, küll me eesmärgid ka paika saame!

Professionaalsete treenerite tugi

Väljavalitud kuut jooksjat hakkavad personaalselt juhendama Eesti tipptreenerid suurimatest harrastajatega tegelevatest spordiklubidest – FB Jooksmine, Jooksupartner ning Sparta. Jooksjaid toetab omapoolsete treeningutega Nike+ Run Club NRC (all fotol).

Milline roll on professionaalsel treeneril harrastaja juhendamisel?  Väga suur!  Neli aastat tagasi sama projekti raames Jooksupartneri treeninggrupiga liitunud Moonika Pilli täitis 2014.a. seatud eesmärgi läbides maratoni tulemusega 3.27.28. Mullu sai Moonikast Eesti Meister maratonis ning sel aastal lisandus Eesti meistrivõistlustelt veelgi erinevat värvi medaleid.

Ent professionaalse treeneri tugi pole oluline mitte ainult nendele jooksjatele, kes medalitest unistavad, targalt planeeritud treeningud aitavad vältida vigastusi ja saavutada kergemini oma eesmärke ka esimeseks poolmaratoniks või maratoniks valmistuvatel jooksjatel.

"Tunne on võimas, ma sain sellega hakkama," olid selle aasta septembris oma esimese maratoni jooksnud Heitti esimesed võistlusjärgsed emotsioonid.  Heitti näitas sel aastal, milline sisu ühe inimese sees võib peituda.  Joosta esimene maraton ajaga 3.38 on igaühele suur saavutus, kuid kui sind vaevab astma ning põlvevigastus pole lasknud korralikult treenida, siis on tegemist suure eneseületusega, mis näitab, et me oleme kõik palju enamaks võimelised, kui me arvame.  

Katrin (fotol koos FB Jooksmise treener Kaupoga) startis septembris samuti oma esimesel maratonil ning juba esimesed kevadised võistlused näitasid, milleks ta professionaalse treeneri suunamisel võimeline on.  Võistlustel tuli nii medaleid kui maakonna rekordeid ning Tallinna maratonil joostud 3.22.28 oli ilusaks punktiks aastale.  "See päev jääb meelde," sõnas Katrin peale finishit ning tegelikult just seda projektis osalevad 6 jooksjat saavad - emotsioone, mis jäävad pikaks ajaks meelde.  Emotsioonid ning uued jooksusõbrad on olulisemad, kui minutid ja sekundid lõpuprotokollis.    

Jooksutulemus ei sõltu ainult treeningutest

Lisaks treeningute käigus jagatavale tarkusele saavad jooksjad jalga just neile sobivad Nike'i jooksusussid ning läbivad põhjaliku tervisekontrolli.   

Tervisekontroll on oluline nii aktiivsemate treeningute alustamisel, kui ka hiljem, vältimaks võimalikku ületreeningut.  Jooksja jalga kõige paremini istuvad jooksutossud on üliolulised vigastuste vältimiseks, võib olla isegi olulisemad, kui jooksutossu värv.  

Spordiürituste Korraldamise Klubi võimaldab projektiga liitunud jooksjatel tasuta osaleda Tallinna Maratonil ning juunikuisel Narva Energiajooksul. 

Korra kuus toimuvad ühistreeningud, mida viivad läbi tippjooksjad-treenerid. 

Kogu projekt Eesmärgiks Tallinna Maraton on jälgitav Eesti suurimas harrastusspordiveebis Marathon100, kus avaldatakse nii treeningnõuanded,  tervisekontrollide ja võistluste tulemused kui projekti kaasatud spetsialistide soovitused.  Projektis osalevatelt jooksjatelt ootame regulaarseid ülevaateid oma treeningutest-võistlustest-emotsioonidest. 

Kuidas projektiga liituda?

Projektiga liitumiseks saada e-kiri aadressile janek@marathon100.com ning pane kirja vastused järgmistele küsimustele:

  1. sinu nimi ja vanus;
  2. millised on sinu senised rekordid 10km, 21,1km ja 42,2km-s ning mis aastal need jooksid.  Kui sa mõnda neist distantsidest pole varem proovinud, siis nii kirjutagi;
  3. miks sa tahad osaleda projektis Eesmärgiks Tallinna Maraton ja mis on sinu eesmärk Tallinna Maratonil;
  4. milline on sinu spordialane taust ja kas sul on varasemaid vigastusi.

Lisa e-kirjale ka foto endast (mahuga alla 1MB).  Anna enda kohta piisavalt infot, kuid proovi piirduda maksimaalselt ühe A4 lehega.

E-kirja päisesse kirjuta „Eesmärgiks Tallinna Maraton“

Sooviavalduse saatmisega on aega selle aasta viimase päevani ehk 31. detsembrini.

Jooksjate valikul on oluline nii teiste jooksjate kui treenerite arvamus

Kõikidest sooviavalduse saatnud jooksjatest valivad treenerid need ca 40-45 jooksjat, kes saavad kutse lühilaagrisse, mis toimub 20. jaanuaril Tallinnas.  Laagris jagame treeningsoovitusi, räägime treeningplaani ülesehitusest, üldkehalisest ja kiirustreeningutest, tossuvalikust, jms ehk 24 tundi on tihedalt täidetud igale jooksjale kasulike teadmiste ja nõuannetega.  Lühilaagris osalemise ja toitlustamisega seotud kulu (ca 30-35 eurot/inimene) kannavad sinna kutsutud jooksjad. 

Ehk teisisõnu - juba ainuüksi jaanuarikuine minilaager võib anda sulle kogu jooksuaastaks korraliku tõuke nii motivatsiooni, uute sõprade kui ka teadmiste näol!

2017.a projektis osalenud Kristina ja Jooksupartneri treener Margus Pirksaar selleaastases lühilaagris.

Lühilaagri käigus valivad treenerid ca 18 kandidaati, kellest veebihääletuse ja treenerite soovituse tulemusel selguvad need kuus jooksjat, kes kuue kuu jooksul kõik kavandatu omal nahal järgi proovivad. Kui su FB sõprade arv pole 2000, siis ära muretse - jooksjate valikul on otsustav treenerite hääl.

Kui sa soovid kasutada sellist ainulaadset võimalust, siis pead omalt poolt olema valmis kõik planeeritu kaasa tegema, olgu selleks siis kavandatud treeningud või oma kogemuste-emotsioonide jagamine Marathon100 veebilehel.  Selles, et kuus kuud piisavalt emotsioone annavad, võid sa täiesti kindel olla!

Kõik jooksjad, keda ei valita kuue sekka, saavad liituda klubidega FB Jooksmine, Jooksupartner, Sparta, Nike+ Run Club NRC.  Seega ka teistel jooksjatel on võimalik osa saada nimetatud klubide poolsest toest, personaalsest treeningnõustamisest ning igakuisest treeningplaanist, mis lähtub konkreetse jooksja võimetest ja eesmärkidest.  Kuna projekti kaasatud spordiklubid viivad treeninguid läbi lisaks Tallinnale ka teistes linnades, siis on projektiga võimalik liituda ka nt. Tartus, Viljandis, Türil, Paides, jm Eestis elavatel jooksjatel.  Samas – korra kuus toimuvad ühistreeningud leiavad aset Tallinnas.  Ent – jooksmine ei ole piiratud ainult pealinna tänavatega. 

Seega – kui soovid osa saada positiivsest treeningrühmast, mõnusatest emotsioonidest ning selle kõige käigus parandada ka oma jooksutulemusi – ära oota enam, vaid anna oma soovist teada.  Ikka janek@marathon100.com.

Marathon100, Eesti suurim harrastusspordiveeb.

Fotod: Heiki Rebane, Janek Oblikas, Sportfoto

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30