Uudised 28.06.2017
Autor
Janek Oblikas

ASICS Jooksuliigat juhivad Tiidrek Nurme ja Liina Tšernov

Uudise pilt

ASICS Jooksuliiga Ranking on Marathon100 poolt välja töötatud punktisüsteem, mis tugineb Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu IAAF metoodikale, kus erinevate jooksudistantside tulemused on punktideks ümber arvutatud.  Kas 3.45 1500 meetris on parem tulemus kui 2.18.00 maratonis? Kas 1.50,00 800 meetris on parem kui 1.10.00 poolmaratonis? ASICS Jooksuliiga Ranking reastab kõik Eesti jooksjate tulemused 400 meetrist maratonini ning järjestab kõik Eesti jooksjad regulaarselt muutuvasse edetabelisse.  

Ranking hõlmab kõiki jooksudistantse, v.a. sprint ning tõkke-takistusjooksud.  Rankingu leidmiseks läheb arvesse iga jooksja viis kõige paremat tulemust-punktisummat antud hooajal.

ASICS Jooksuliiga Rankingu üheks eesmärgiks on väärtustada rohkem staadionijooksude tulemusi ajal, mil rahvajooksud ja maratonid pälvivad rohket tähelepanu.  Kuna tulemused on arvutatud ümber punktideks võtmata arvesse raja raskusastet, siis on Jooksuliiga võitjaks varem tulnud sellised jooksjad, kes on tugevad nii rahvajooksudes kui staadionirajal.  

ASICS Jooksuliiga võitsid 2014.a. Liina Tšernov ja Tiidrek Nurme, aasta hiljem kuulus võit Jekaterina Patjukile ning Andi Noodale, mullu tulid võitjaks taas kord Andi Noot ja Liina Tšernov.  

Juuni lõpuks on pool hooaega selja taha jäänud, mistõttu heidame ka pilgu ASICS jooksuliiga hetkeseisule.  

Tänavust jooksuliigat juhib sel aastal rohkem staadionijooksudel osalenud Tiidrek Nurme, kelle edumaa järgmiste jooksjate ees on märkimisväärne.  4613 punkti annavad Oordegemis 5000m joostud 13.51,45, märtsikuus San Fransiscos joostud 13.55,49 ning aprillis Californias 10 000m distantsil näidatud 29.11,50.  Lisaks lähevad Tiidrekul arvesse Lissaboni poolmaratoni tulemus 1.05.15 ning Lätis SELLi mängudel 1500m joostud 3.49,39.  Tiidreku tulemused näitavad, et hea pikamaajooksja on võimeline korralikeks tulemusteks 1500 meetrist poolmaratonini.  Teist, sama mitmekülgset jooksjat annab Eestist otsida. 

Järgmised kolm kohta ASICS Jooksuliigas kuuluvad väikeste vahedega Olavi Allasele, Roman Fostile ning Deniss Šalkauskasele.  Seda, et häid tulemusi on staadioni kõrval võimalik joosta ka tänavajooksudel näitavad Roman Fosti resultaadid – viiest ASICS Jooksuliiga arvesse minevast tulemusest neli on poolmaratonidelt – Gifust, Roomast, Göteborgist ja Narvast.  

ASICS Jooksuliiga esikümnes on hetke seisuga ka kolm alla 20-aastast jooksjat – Deniss Šalkauskas, Mark Abner ja Karel Sander Kljuzin. Ent hooaeg on veel noor ning ka ASICS Jooksuliiga järjestus muutumas, näiteks pole esikümnes veel jooksuliiga mullust võitjat Andi Noota.

Naiste arvestuses on ASICS Jooksuliiga tipus hetkel Liina Tšernov, kel on 1500m ja 800m tulemuste kõrval arvesse läinud ka SEB Maijooksu ning Nõmme maanteejooksu tulemused. 

Naistest on teisel kohal hetkel Helin Meier, kes on teinud häid starte nii 400m kui 800m distantsidel.  Juunikuus Valmieras 800m distantsil joostud 2.09,96 on tema kõige kõrgeima punktisummaga resultaat. Kolmandal kohal paikneb ASICS Jooksuliigas Kelly Nevolihhin, kellele järgnevad väikeste vahedega Lily ja Leila Luik ning Birgit Pihelgas.  Kõige noorem jooksja on esikümne viimasel real paiknev Liis Grete Atonen (sünd 2001).

ASICS Jooksuliiga Rankingu hetkeseisu näed Marathon100 veebilehel siin.

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30