Uudised 20.04.2017
Autor
Janek Oblikas

Bostoni maratoni võitja reielihased tekitasid hämmastust

Uudise pilt

Keenia jooksja Geoffrey Kirui võitis esmaspäeval Bostoni maratoni, mis iseenesest polnud midagi ebatavalist – järjekordne Keenia jooksja suurt maratoni võitmas.  Kirui võit ühel maailma tunnustatuimal maratonil tõi talle palju tähelepanu, kuid keenialane pääses võistlusjärgselt spordimeediasse ka hoopis eriskummalisemal põhjusel – jooksja reielihastest avaldatud foto tõttu.

Ross Tucker (Science of Sports) avaldas oma Twitteri kontol peale Bostoni maratoni fotod, kus on näha Geoffrey Kirui eriskummalised reielihased ehk konkreetselt reielihastel paiknevad horisontaalsed vaod.  Keenia jooksja anatoomiline eripära pani tviitijad sellele kõikvõimalikke põhjuseid otsima – keha madalast rasvaprotsendist jala mahapanekul põrutuse mõjul tekkiva „lihaslainetuseni.“

Diskussiooni algatajad lisasid, et nad ei kahtlusta dopingu kasutamist ning kõige tõenäolisem põhjus nähtule on siiski keha ülimadal rasvaprotsent.

Analoogilised lihased on fotole jäädvustatud ka Rio olümpiavõitjast Eliud Kipchoge'st. Pildile klikkides näed algset tviiti ja suurt pilti reielihastest.

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30