Jooksmine 02.07.2017
Janek Oblikas

Cris Poll uue isikliku rekordiga 24 tunni jooksu MM-võistlustel eestlastest parim

Nädalavahetusel toimusid Belfastis 24 tunni jooksu MM-võistlused, millest võttis osa ka 7 Eesti sportlast.

Eesti jooksjatest oli parim uue isikliku rekordi püstitanud Cris Poll, kes läbis esialgsetel andmetel 24 tunni jooksul 212,198 km.  See tulemus andis Crisile 70. koha.

Hannes Veide tulemuseks jäi 189,087 km (100. koht).  Ragnar Virma läbis 179,834 km ning sai 116. koha.

Meeste arvestuses tuli maailmameistriks Jaapani ultrajooksja Yoshihiko Ishikawa tulemusega 267,566 km.

Eesti naisjooksjatest läbis 24 tunni jooksul  kõige pikema distantsi Raili Rüütel (147,722 km, 102. koht).  Kaks kohta tagapool lõpetanud Tiia Riis jäi maha vaid mõne kilomeetri jagu, tulemuseks 142,131 km. Helle Persitski tulemus oli 133,501 km (109. koht) ning Tiina Säälikul 107,380 km (121. koht).

Naiste arvestuses tuli võitjaks uue maailmarekordi püstitanud Poola jooksja Patrycia Bereznowska (258,339km).  Eelmine maailmarekord oli samuti Bereznowska nimel ning pärines käesoleva aasta aprillist.

Võistkondlikult tulid nii Eesti mehed kui naised 22. kohale.  Arvesse võeti tiimi kolme parima võistleja tulemust.  Eesti mehed läbisid kokku 581,119 kilomeetrit ning naised 423,354 kilomeetrit.  Maailmameistriks tulid Jaapani mehed ja USA naised.

Võistlus toimus Belfastis 1653 meetri pikkusel ringil ning ajavõtuprobleemidest tingituna on hetkel avaldatud vaid esialgsed tulemused.