Jooksmine 21.07.2016

Eesti esimese 24 tunni jooksu võitis Aivar Luud läbides ööpäeva jooksul enam kui 200 km

Ida-Viru Staadionimaratoni raames peetud Eesti esimese 24 tunni jooksu võitis Aivar Luud tulemusega 206,383 km.  Kuivõrd Iisaku staadionil toimunud võistlus oli Eesti esimene 24 tunni jooks, siis on tegemist pikima ööpäeva jooksul Eestis läbitud jooksudistantsiga.  Eesti kõigi aegade edetabelis on Aivar selle tulemusega kaheksandal kohal – tipptulemus kuulub mullu septembrist Silver Eensaarele ja on 232,433 km.

Teisena lõpetanud Mart Maasikrand püstitas tulemusega 191,166 km uue isikliku rekordi. Senine rekord oli viissada meetrit lühem ehk 190,668.

Kolmandana, vaid viis kilomeetrit nõrgema tulemusega, finišeeris Jüri Siht, keda seni vaid maratoniradadel näha on olnud.  Pika ultradistantsi proovimine tõi esimesel korral ka koha koha esikolmikus, tulemuseks 186,182 km.

Neljandana lõpetas võistluse parim naine, Raili Rüütel, kelle tulemus 167,455 km jääb Eesti 24 tunni jooksu tipptulemusest vaid kolme kilomeetri kaugusele.  Eesti tipptulemus sel distantsil kuulub aastast 2013 Heleen Vennikasele ja on 170,493 km.

Naistest olid teine-kolmas Ulvi Lond (161,444 km) ning Karmen Lepp (153,329 km).

Fotod: Aleksandr Komšin

Kui olid täna Ida-Viru Staadionimaratonil võistlemas, siis anna ka omapoolne hinnang võistluse korralduse kohta.