Jooksmine 15.07.2017

Eesti esimese SwimRuni võitis ujumis- ja triatlonitaustaga Denis Danilkin

15. juulil esimest korda Eestis toimunud SwimRun võistluse Pühajärvel võitis ujumisklubi SK Garant esindaja Denis Danilkin. Naistest oli parim Mirjam Allik ning esimese võistkonnana ületas lõpujoone võistkond Üheskoos Edasi koosseisus Andres Olvik ja Julia Kurbat.

SwimRuni põhidistantsi pikkuseks oli ca 12km ning võistluse tegi eriliseks see, et selle käigus tuli osalejatel läbida vaheldumisi erineva pikkusega ujumis- ja jooksulõike.  See tähendas, et ujuma pidi jooksutossudega ning jooksurajale startima ujumisest märgade riiete ja jooksujalatsitega. Võistlejad pidid kogu vajaminevat varustust kogu distantsi jooksul kaasas kandma, tosse ujumiseks jalast võtta ei tohtinud ja vastupidi.

SwimRuni idee pärineb Rootsist, kus juba kümmekond aastat korraldatakse analoogilise kontseptsiooniga ca 75 km pikkust Ö till Ö nimelist võistlust, mille raames peetakse ka mitteametlikke MM-võistlusi.  Pühajärvel toimunud SwimRuni korraldas spordiklubi Meie Liigume ning sel oli kavas kaks võistlusdistantsi – ca 12km pikkune põhidistants ning ca 2,8km pikkune noortedistants.

Denis Danilkin kulutas Baltikumi esimese SwimRuni läbimiseks 1.23.22.  Meestest tuli teiseks avaveeujumises tuntust kogunud ning ka taliujumises maailmarekordi püstitanud Henri Kaarma (1.33.55).  Kolmas oli Aleksei Poljakov.

Naistest oli parim Mirjam Allik (1.27.13). Teisena lõpetas Kärt Praks (1.43.55) ning kolmandana Tatiana Šalimova (1.48.06).

Pühajärve SwimRun Baltic Challenge’i 12km tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit ja noortedistantsi tulemusi siit.