Uudised 30.07.2017
Autor

Eesti Ööjooks tuleb sel aastal oluliste uuendustega

Uudise pilt

Seitsmendat korda Rakveres korraldatavale Eesti Ööjooksule on juuli lõpuks registreerinud enam kui 7100 osalejat Eestist ja välismaalt. Möödunud aastal 19 riigist osalejaid vaimustanud liikumisfestival tuleb sel aastal tagasivaatega oma algusaegadele, aastatesse 2011-2013. Tollal toimus Ööjooks Rakvere linnapäevade raames, juuni teisel nädalavahetusel. Ööd olid valged ja nähtavus ideaalilähedane.

Paljude osalejate viimaste aastate ettepanekutele vastu tulles, on sel aastal kavas teha kummardus oma algusaegadele ning toimumisaega augustikuus mitte muutes, antakse põhistardid 4; 10 ja 21,1 km distantsidel poolteist tundi tavapärasega võrreldes varem. Sellest ka käesoleva aasta sündmuse lisanimetus "Eesti Ööjooks - Valged ööd". Stardid alates 20.00 Rakvere Keskväljakult.

Lisaks sellele on oluline muudatus seotud laste Mõmmijooksudega, mis viiakse mitmeaastase kaalutluse järel Kastani puiesteele, otse võistluskeskuse (Rakvere Spordikeskus) ette. Lastejooksude algus on samuti varasem - kell 17.00.  Muudatuse tagajärjel on laste liikumisrada jälgitav vanematele kogu ulatuses ning senise hoonete vahele paigutatud ringi asemel tervitab lapsi, vanuses 0-13 a, roheluses kastanite allee.

Lisaks startide aja ja lastejooksude asukoha muudatustele on muutusi ka raja pikkuste osas. Eelmise aastaga kulgevad samal rajal 10 ja 21,1 km distantsid, kuid lühike ajavõtuta Fun run on sel aastal 4 km pikkune. Muudatuse põhjuseks raja läbitavuse parandamine kõikidele osalejatele ja teeninduspunktides tagatava teeninduskvaliteedi tõstmine.

Olulise muutusena osalejate jaoks on sel aastal sisse viidud ka varajane stardimaterjalide väljastuse lõpp, mis on kell 18.00. Korraldajad soovivad selle abil vältida suurte inimhulkade kogunemist võistluskeskusesse vahetult enne starte ning tagada seeläbi igal osalejale väga heal tasemel teenindus. "Juba keskpäevast on avatud Keskväljaku suur sporditurg, toimuvad lastejooksud ja linna erinevad teenindusettevõtted on valmis meie külalisi vääriliselt vastu võtma ja nende aega sisustama" märgib sündmuse peasekretär Riina Ignatov. "Rakvere on väärt seda, et tulla meie linna juba varakult, parkida rahulikult auto, ostelda, käia söömas ning nautida linna kauneid parke, Vallimäge koos linnusega ja tarvast," lisab Ignatov.

Poolmaratonile on jäänud alla 200 pääsme ning kõige populaarsemale 10 km distantsile vähem kui 500 kohta. Osalejate jaoks on ootel 8000 Nike dri fit jooksusärki ja 6000 medalit. Mõmmijooksudele komplekteeritakse 900 kinkekotti. Korraldajad ootavad 12. augustiks osalema suurusjärgus 8000 inimest. Interneti registreerimine on avatud kuni 8.08.17 veebiaadressilt: www.ööjooks.ee.

Fotol Ööjooksu 2016.a. start, foto autor Ain Liiva.

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30