Uudised 09.06.2017
Autor

Eestis toimub esimene vaid meestele avatud jooksuvõistlus

Uudise pilt

SEB Maijooks tähistas tänavu oma 30. juubelit.  Vaid naistele mõeldud liikumisüritus oli juubeliaastale kohaselt väga populaarne - rajal oli tuhandeid naisi ning Marathon100-le teadaolevalt mitte ühtegi meest.

Ent vaid meestele mõeldud jooksuvõistlust pole siiamaani Eestis veel toimunud.  Nüüd leiab Marathon100 jooksukalendrist sellisegi võistluse.

Nimelt toimub 29. oktoobril Käärikul võistlus nimega Võimatu 10, kuhu on korraldaja sõnutsi osalema oodatud vaid meesvõistlejad.  Kuna defitsiit müüb, siis on korraldajad pannud osalejate arvule ka piiri – rajale pääsevad 200 esimesena registreerunud osalejat. 

Võimatu 10 on järjekordne uus maastikujooks/takistuskross, kus rajal mitmeid looduslikke ja tehislikke takistusi.  Korraldajate sõnutsi on tegemist Eesti raskeima 10km jooksuvõistlusega.

Võistlusrada saab alguse Kääriku suusastaadionilt ning kulgeb lähiümbruse metsa- ja kruusateedel, kuhu on paigutatud hulgaliselt looduslikke ja tehistakistusi, sealhulgas veetakistusi.  Osalejad läbivad osa Kekkose rajast, tõusevad kahel korral Seinamäele ning seiklevad Kääriku järve vahetus läheduses.

Marathon100 ootab põnevusega uut võistlust ning võrdõigusvoliniku suhtumist sellesse.  Kas uut jooksuvõistlust koheldakse võrdselt Maijooksuga?

Võimatu10 leiad Marathon100 jooksukalendrist siit.

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30