Uudised 29.06.2017
Autor

Elva jooksusari stardib 15. juulil äkilise tõusuga Vapramäe jooksuga

Uudise pilt

Elva Jooksusari alustab 15. juulil oma üheksandat järjepidevat hooaega, sellel aastal Elva Metsajooksude nime all.

Kuigi kevadel oli korraks oht, et Elva Jooksusari sel hooajal ei jätku, siis õnneks see nii ei ole,  Nagu muinasjutus, kus maharaiutud draakoni pea asemele kasvas kaks uut, siis nii juhtus ka Elva Jooksusarjaga, millest tänaseks hooajaks kasvas välja kaks jooksusündmust- Elva Südaööjooks ja Elva Metsajooksud.  Elva Südaööjooks startis 16. juuni keskööl ning on jooksjate hinnangul 2017.a. toimunud uutest jooksuvõistlustest parima korraldusega. 

Kui Elva südaööjooks toimus traditsioonilisel Elva Linnajooksu 10 kilomeetrisel ringil, siis Elva Metsajooksud siirduvad linnamaastikult metsa.  Kui kaks viimast etappi toimuvad juba tuttavaks saanud Elva Mäejooksu ja Elva Järvedejooksu radadel, siis sarja esimene jooks toimub ka Elva Jooksusarjas kasutusel olnud Vapramäe maastikul, kuid uuel trassil.

Elva Jooksusari sai alguse 1990.a. Mati Kalve, Roman Purga, Are Altraja ning Heiki Mäesalu eestvõtmisel. Võistlused toimusid kolmel hooajal, millele järgnes 17 aastane paus. Elva sari tegi comeback’i 2009.a., mil Priit Simson jooksusarja ellu äratas ning kaheksa aasta jooksul edukalt läbi viis.  Tänavu Elva Jooksusarja mantlipärijana jätkav Elva Metsajooksud on Peedu Jooksuseltsi, mille taga seisavad mitmed Elvast pärit tuntud jooksjad, korraldada.  Peedu Jooksuseltsiga seotud inimesed on osalenud ka jooksjatelt head tagasisidet saanud Peetri jooksu ning Lossmanni jooksu korraldamises.

Selle-aastane Elva Metsajooksude sari koosneb kolmest võistlusest ning esimene neist stardib juba 15. juulil Vapramäel. Kõikidel võistlustel on kavas nii lastejooksud, mis on kõikidele osavõtjatele tasuta; noortejooks (osalejatele sünniaastaga 2000-2007) pikkusega 1-3 km ja põhijooks pikkusega 3-8 km.

15. juulil toimuval Vapramäe jooksul ootab osalejaid 6 km pikkune ring, mille käigus rünnatakse kolmel korral Vapramäe tippu, mille kõrgus jalamilt tippu on umbes 40m.  Kogutõusu koguneb võistlusel seega ca 120 m. Noortejooks on planeeritud lihtsamale rajale, kuid tõususid jagub ka sinna.

Vapramäe jooksule järgneb 12. augustil Elva Mäejooks stardiga Elva lauluväljakul. Selle võistluse rada on nimevääriline – vaid kolme kilomeetri pikkusele jooksurajale on mahutatud 11 korralikku tõusu, nende seas ka tõus Elva suusahüppetorni jalamile. Elva Mäejooksu  põhijooks ja noortejooks toimuvad samal natuke üle kolme kilomeetri pikkusel metsarajal.  

Sarja viimaseks jooksuks on 16. septembril toimuv Elva Järvedejooks stardiga Tartumaa Tervisespordikeskuses. Järvedejooksu rada kulgeb maaliliste Vaikse- ja Pulgaoja paisjärvede ümbruses, põhijooks läbib 3,6 kilomeetrise raja kaks korda, noortejooks ühe korra.

Elva Metsajooksude korraldust toetab Forestplanter, Salomoni auhinnad on välja pannud Sportland. Elva Metsajooksud pakuvad kauneid metsaradasid, mida peab oma silmaga nägema ja jalaga tunnetama, täpsem informatsioon ja registreerimine veebilehel metsajooks.ee

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30