Jooksmine 22.10.2016

Esimese Pärnu Rannajooksu võitsid Raivo Alla ja Jana Treier

Täna esmakordselt toimunud Pärnu Rannajooksu (foto mulluselt Kahe Staadioni jooksult, mille koha kalendris Rannajooks üle võttis) 10km pikkuse põhidistantsi võitsid Raivo Alla ja Jana Treier.  Raivo Alla edu järgnevate jooksjate ees oli muljetavaldav – tulemusega 32.43 finišeerinud Alla edestas teisena lõpetanud Olavi Allaset ühe minuti ja ühe sekundiga.  Allase tulemus täna 33.44.

Kolmandana lõpetas Karl Mäe (33.52).

Naistest oli täna kiireim üldarvestuses 43. kohal lõpetanud Jana Treier (39.27).  Viivi-Anne Soots jäi maha kaheksa sekundiga ja sai ajaks 39.35.  Birgit Pihelgas oli naistest kolmas täpselt 40 minutise tulemusega.

Esialgsete andmete kohaselt läbis 10 km distantsi 670 jooksjat ja 155 käijat-kepikõndijat. 5 km Rahvarajale suundus 83 spordisõpra ning Draakoni lastejooksudel võttis omavahel mõõtu 395 mudilast.

Rannajooks oli ühtlasi Pärnu Kahe Silla Klubi kolmikürituse viimaseks etapiks. Lisaks kuuluvad sarja Rannametsa Luitejooks ning Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks. Sarja läbis ühtekokku 314 spordisõpra. Kolme jooksu koondarvestuses olid meeste kiireimad Olavi Allase (koguaeg 1:35.12), Mario Mändla (1:37.41) ja Franko Reinhold (1:40.14) ning naistest Jana Treier (1:52.35), Liliana Torn (1:57.55) ja Klarika Kuusk (2:00.05).

Kõiki tänase Rannajooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.

Kui olid täna Pärnus võistlemas, anna ka omapoolne hinnang võistluse kohta.