Jooksmine 26.07.2014

Esimese Suvejooksu ümber Saadjärve võitsid Ibrahim Mukunga ja Evelin Talts

DFDS Järvejooksude kolmanda etapi, Suvejooksu ümber Saadjärve võitsid Ibrahim Mukunga ja Evelin Talts.  Ka tänane ilm oli ilmselt rohkem Keenia- kui Eestipärane – stardihetkel 29 kraadi sooja, kuigi Mukunga neljaminutist edu järgnevate jooksjate ees aklimatiseerumisega ilmselt ei põhjenda.  Ibrahim Mukunga oli ka ainus jooksja, kes 17 km distantsi tunnist kiiremini läbis – tema ajaks 56.35,2.  Teiseks tulnud Anti Puustus KJK Sakalast lõpetas ajaga 1.00.40,7.  Järgmised esikuuikukohad jagati välja märksa väiksemate vahedega.  Kolmandaks tlnud Priit Lehismets (1.01.24,4) edestas neljandaks jäänud ning targa jooksu teinud Andrus Leini vaid kuue sekundiga (1.01.30,6).  Veel kümnendal kilomeetril jäi Andrus teisest-neljandast kohast maha neljakümne sekundiga.  Finišijoone ületas viiendana 10 km peal veel teist kohta hoidnud Sergei Tšerapannikov (1.01.39,2), kes edumaa kuuendana lõpetanud Kristo Reinsalu ees oli lõpuks 15 sekundit (1.01.53,3).

Naistest oli teistest selgelt parem Zürichi EM-võistlusteks valmistuv Evelin Talts, kes lõpetas üldarvestuses 27.-ndana ajaga 1.11.14,7.  Teiseks tuli kevadel mitmeid häid jookse teinud Kaisa Kukk.  Kui veel Narva Energiajooksul oli nende kahe jooksja vahe kolmveerand minutit, siis tänasel jooksul juba kaks ja pool minutit.  Naistest oli kolmas Sigrid Valmre (1.16.06,5).