Jooksmine 16.09.2016

Esimesel Ultima Thule maratonil ligi 200 osalejat

Üheksa kuud tagasi Rasmus Kagge poolt välja käidud idee – korraldada Saaremaal Ultima Thule maraton – realiseerus täna osalejarohke jooksuvõistlusena.  Kolmel distantsil – maraton, poolmaraton ning kepikõnni poolmaraton lõpetas 190 osalejat, mida vaid nädal peale Eesti suurimat jooksuvõistlust toimunud ürituse kohta võib lugeda igati edukaks saavutuseks.

Võiduajadki kujunesid igati korralikeks.  Maratoni võitis Mairo Mändla tulemusega 2.50.00 (ajavõtufirma poolt fikseeriti Mairo tulemuseks küll 2.49.59,9, kuid kuivõrd ametlikke maratonitulemusi märgitakse sekundi ning mitte kümnendiku täpsusega, läheb ka lõpliku tulemusena kirja kümnendiku võrra nõrgem tulemus).

Ka teisena lõpetanud Margus Luhtoja lõpetas kolmest tunnist kiiremini saades tulemuseks 2.57.43.  Kolmas oli Andres Laineste.

Naistest võitis 42km pikalt vigastuse tõttu rajalt eemal olnud Annika Vaher, Annika tulemuseks 3.32.57.  Teisena lõpetas Laura Piiper (3.45.31) ning kolmandana Marika Roopärg (3.56.41).

Poolmaratonis olid kiireimad Alan Lebrecht (1.19.45) ja Liina Saar (1.42.34).

Poolmaratonis startisid ka idee algatajad Rasmus Kagge ja Madis Kallas, kes lõpetasid võistluse käsikäes (Avafotol, foto autor Simmo Kikkas).

Kõiki Ultima Thule maratoni tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit ja poolmaratoni tulemusi siit.

Kui olid täna Saaremaal jooksmas, siis anna ka omapoolne hinnang võistluse kohta.