Jooksmine 17.07.2017
Eliisa Saksing

Esimest korda toimunud multispordivõistlus oli kõrgetasemeline

Pühapäeval, 16.juunil Pärnus toimunud STIHL Multisport Challenge (SMC) pakkus kahe erineva pikkusega rajal osalenutele rohkelt elamusi suvepealinna, Pärnu ja selle lähiümbruse maastikul.

Pikema ehk 100km võistlusraja kirjeldus

Võistlus algas kahekilomeetrise jooksuetapiga Pärnu Vallikäärust ranna äärde, kus oli esimene vahetusala ja mindi üle jalgratastele. Neljakümnekilomeetrine rattaetapp kulges piki mereäärseid metsaradu Tahkuranna suunas Uulu kanalini - tuli ületada Pärnu-Ikla maantee Uulu kanali truubi kaudu, kus värskendav vesi ulatus rinnuni. Sealt liiguti läbi ilusate männimetsade Jõulumäeni ning seejärel võeti suund itta, Surju suunas, kus ootas ees järgmine distsipliin – tubing. Võistkonnaliikmed pidid kordamööda õhukummiga mööda Reiu jõge sõitma. Pärast seda tuli biathlon, kus oli kahepeale kasutada üks ratas – niisiis liikmetel tuli omavahel ära jagada jooksmine ja rattasõit.

Võistlus jätkus kahekümnekilomeetrise jalgrattasõiduga, mis viis teise jooksuetapi algusesse. Jooks oli suhteliselt raskel maastikul, kus tuli läbida ka putukate rohke raba, lisaks ka ilusad metsarajad, põlenud metsaalad ja turbaväljad. Neljateistkümne kilomeetrise jooksu lõpus jõuti Pärnu jõe äärde, kus ootas ees kaksteist kilomeetrit kajakisõitu linna suunas. Viimaseks pingutuseks oli 200m jooksu kajaki finišist võistluskeskusesse.

Suhteliselt palav ilm tähendas seda, et pidi jälgima hoolsalt vedeliku tarbimist. Raskeks jooksuetapi alguseks oli paras pingutus selja taga ning rabas päikese käes pidi arvestama oma jõuvarudega. Ilmaga seonduvalt olid kõik veega seotud etapid puhas nauding ja rõõm.

Tulemused

SMC võit läks meeskonnale Salomon S-Lab, mille liikmeteks erinevatel rahvusvahelistel seiklusspordivõistlustel edukalt esinenud Timmo Tammemäe ja Eesti koondise orienteeruja Sander Vaher (fotol). Mehed jõudsid mustalt ehk 100km rajalt tagasi ajaga 6.06,56.

Samal rajal tulid teiseks Steven Linkov ja Mehis Muru tiiminime Puujalad all, ajaks 6.24,16. Üldarvestuses kolmanda ja MN klassis esikoha võtnud Seiklushunt Adventure Team koosseisus Reeda Tuula, Sille Puhu finišeeris pikemalt rajalt tulemusega 6.29,29.

Punase ehk 65km raja üldvõidu noppisid Rein Rohtla, Helmet Sulavee meeskonnanime Kiired Isad all ajaga 5.40,48. Teise koha sai MN klassi võistkond Suusahullud, liikmetega Siiri Rist, Vahur Veeroja, kelle ajaks 5.45,42. Lühema raja üldarvestuses lõpetas kolmandana taas MN klassi tiim, koosseisus Mattis Alliksoo ja Helen Alliksoo. Nende ajaks 5.55,09.

Fotod: Aldis Toome