Jooksmine 09.02.2018

Estoloppeti teise etapi võitsid Martti Himma ja Triin Ojaste

Estoloppeti teise etapi, klassikalises tehnikas sõidetud Alutaguse maratoni võitis Martti Himma.  Tulemusega 1.46.03 lõpetanud Himma võidus ei tekkinud täna kahtlust, kolme minutine edumaa 39km pikkusel distantsil tähendas seda, et järgmised lõpetajad higistasid rajal pjedestaali alumiste astmete nimel, samas, kui Himma juba suuski jalast võttis.

Himma intervjuud korraldajatele võid näha siit.

Teisena lõpetas Mart Kevin Põlluste (1.49.05), kes oli vabatehnikas sõidetud Estoloppeti avaetapil Himmat sekundi pealt sama tulemusega edestanud.  Kolmandaks tuli Taavi Kaiv (1.49.23).

Ka naiste arvestuses millimeetermõõdustikku vaja ei läinud. Triin Ojaste lõpetas tulemusega 2.05.49, viis minutit hiljem jõudis finishisse Estoloppeti avaetapi kolmandana lõpetanud Heleri Kivil (2.10.57).  Kolmandana lõpetas Terje Piirmann (2.12.23).  Avaetapi võitnud Merilin Jürisaar oli viies.

39km pikkuse põhidistantsi läbis 325 suusatajat, põhidistantsi tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.

13km pikkuse lühidistantsi tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.