Jooksmine 28.04.2017

Haapsalu maratoni külm ilm tõi võitjad finišisse isiklike rekorditega

Haapsalu maratonil (fotol 2014.a. Haapsalu maraton) valitsenud külmad ja tuulised ilmaolud tegid küll jooksmise ebameeldivamaks, kuid erinevate distantside etteotsa platseerunud jooksjatele ilmselgelt sobisid.  Tervelt kolm võitjat kuuest jooksid täna Haapsalus uue isilkliku rekordi.

Maratonidistantsil naiste arvestuses tulemusega 3.35.40 võidu võtnud Kattri Reinula jooksis tõusvas joones ja parandas oma senist rekordit täpselt seitsme sekundiga.  Kattri läbis distantsi teise poole esimesest koguni neli minutit kiiremini ning uus rekord oligi sündinud.

„Rada muutus 28. kilomeetrist alates väga lombililiseks ja poriralliks,“ kommenteeris Kattri oma tänast võistlust FB-s.  „Seda saatis veel ka vastupuhuv tuul. No ei olnud just kõige mõnusam seal :) Surusin hambad risti ja püüdsin lihtsalt oma tempot hoida. Enam-vähem edukalt.“

„Maratoni viimane 5km osutus aga juba puhtalt ekstreemjooksuks. Prillid olid vahetpidamata jäidet täis, tuli neid muudkui puhastada, et jalg näeks, kuhu astub:) No lõpuks ikka ei puhastanud enam ka ning läbisin kõik lombid otse ja valimata:)“

Haapsalu maratoni kilomeetripost, foto autor: Ain Ivar Tupp.

„Olud olid talvised,“ iseloomustas tänast võistlust samuti maratonirajal olnud Indrek Jürgenstein.  „Esimeses pooles sadas vihma, teises pooles läks lumeks üle. Lagedamatel lõikudel, rannapromenaadil oli tuult ka rohkem.“

„Kalendrisse vaadates polnud päris see mida oodata.  Teisele ringile minnes panin kuivad riided peale, et külm ei hakkaks.  Pärastpoole pidi pilgu palju maas hoidma, et lumi silma ei lendaks.“

Ka mõlemad poolmaratoni võitjad püstitasid nullilähedase ilmaga joostes uued rekordid.  Andres Hellerma pälvis tulemusega 1.23.05 poolmaratonis selge võidu, Andrese senine rekord oli joostud selsamal Haapsalu maratonil aasta tagasi.  Poolmaratoni esikümnest koguni kuus jooksjat lõpetas uue rekordiga, ka kiireim naine, projekti Eesmärgiks SEB Tallinna maratoni raames oma esimeseks maratoniks treeniv Heitti Sammalpärg jooksis tulemusega 1.41.05 lõpetades uue rekordi.

Maratonidistantsi üldvõitjaks tuli (taas kord) Margus Luhtoja (2.52.59, avafotol), teisena lõpetanud Andrus Sults (3.15.08) jäi Margusest maha pea poole tunniga. Kolmandana lõpetas vaid poolteist minutit hiljem Tõnis Kaasik (3.16.4).

10km kiireimad olid täna Tanel Levkoi (37.53) ning Merlyn Lükk (42.52).

Kõiki Haapsalu maratoni 42km tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit, 21km tulemusi siit ja 10km tulemusi siit.

Fotod: Külli Leola ja Ain Ivar Tupp.

Kui olid täna isegi Haapsalus jooksmas, anna ka omapoolne hinnang võistluse kohta.