Uudised 09.06.2017
Autor

Hiina miljardär ostab maailma suurima maratonisarja korraldaja

Uudise pilt

Wang Jianlin on üks Hiina rikkamaid ärimehi, kellele kuuluv Dalian Wanda nimeline kinnisvarafirma on maailma suurim kino-omanik.  2015.a. ostis Dalian Wanda triatlonivõistluste korraldaja Ironman’i, nüüd omandati enam kui 30 linnas Rock’n’Roll Marathon Series nime all jooksuvõistlusi korraldav Competitor Group.

Rock’n’Roll sarja kuulub 22 võistlust Ameerikas, Euroopas kannavad seda nime üritused Lissabonis, Liverpoolis, Madriidis.  Mõnevõrra ootamatult korraldab Rock’n’Roll ka virtuaaljookse, mida Eestis on läbi viidud nt. Suunto Virtuaaljooksude egiidi all.

Ironmani eest makstud summa oli paar aastat tagasi 650 miljonit USA dollarit.  Omanikevahetus tähendas ka Ironmanile aktiivset laienemist, nii korraldati 2016.a. esimene Ironmani-nimeline triatlon ka Hiinas.  Kõrvalmärkusena – samal aastal laienes Ironman Hiina kõrval ka Eestisse.  Ironmanile kuulub mitmete suurte jooksu- ja rattavõistluste kaubamärk, nt. seistakse Singapuri, Aucklandi ja Bordeaux maratoni taga.

Rock’n’Roll sarjas osales mullu enam kui 600 000 jooksjat.  Competitor Groupile kuulub ka mitmeid harrastussportlastele suunatud meediaväljaandeid ning samanimeline veebileht.

Hiina firma investeering näitab ilmekalt, kui lähedal jooksuvõistluste korraldamine seisab meelelahutusärile.  Kas suurtel jooksuvõistlustel hakkab nüüdsest kino saama ja mida suurte maratonide ning triatlonide kuulumine samale omanikule tähendab, näitab lähitulevik.  Ilmselgelt tähendab Competitor Groupi omandamine ettevõtte laienemist maailma kõige kiiremini kasvaval maratoniturul, Hiinas.

Foto: Heiki Rebane

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30