Uudised 06.06.2017
Autor

Hiiumaa maraton 2017 tagasiside

Uudise pilt

Nõuka-ajal Hiiumaale ega Saaremaale väga kergesti ei pääsenud.  Piiritsoon ikkagi.  Defitsiit paneb asja ikka rohkem hindama, mis tekitas ka Hiiumaale mõnusa aura.  Midagi meretagust ja kättesaamatut.  Vaatamata sellele, et nii Hiiumaale, kui Saaremaale pääseb tänapäeval hõlpsamini, on meretagune aura ja atmosfäär säilinud, mis paneb ka sealsetesse jooksuvõistlustesse teistmoodi suhtuma.  Kui Saaremaa Kolme Päeva jooks toimuks näiteks Paides, Kundas või Tapal, siis poleks ka võistlusel sellist aurat.

Ent kui sa oled juba kätte võtnud ja sammud Hiiumaale seadnud, siis ootad ikka hästi korraldatud jooksuvõistlust.  Ning jooksjate tagasiside järgi – Hiiumaa maraton ei tähenda ainult meretagust atmosfääri vaid ka head korraldust.  Võistlus sai jooksjatelt koondhindeks 9,45 punkti, mis näiteks mulluse-tunamullusega võrreldes oluliselt kõrgem punktisumma on.

Võistluse korraldust hinnati 9,48 punkti vääriliseks, samal tasemel olid ka võistluse rada ja -märgistus (9,36) ning joogi-teeninduspunktid (9,45).

Ka stardi-finišiteenindus sai üheksast kõrgema hinde (9,12).  Keskmist vedasid natuke allapoole vaid auhinnad-medalid (8,42) ning võistluse hinna-kvaliteedisuhe (8,79).

Kokku andis oma hinnangu 33 jooksjat ning kõik nad on valmis ka edaspidi Hiiumaa maratonil osalema.  Tagasisidet andsid nii maratoonarid, 21km kui lühemate distantside jooksjad.

Seni hinnatud võistlustest platseerus Hiiumaa maraton neljandale kohale. 

Ja vastuseks küsimusele – kas Hiiumaa maraton on parem kui Saaremaa ehk Ultima Thule maraton, siis – viimane sai mullu sügisel koondhindeks 9,51 ja korralduse skooriks 9,38. 

Foto: Hiiumaa fotoprojekt

 

Jooksjate kommentaarid

Uus rajaosa läbi Käina oli väga lahe :)

Väga mõnus rada! Rajatähistus oli väga selge ja loogiline. Joogipunktides rõõmsad ja motiveerivad inimesed (aitäh neile kõigile). Raskemaks tegi jooksu vahepeal päris tugev vastutuul, aga lohutav oli see, et ringi teine pool oli võimalik läbida ka taganttuule abil :). Super võimalus peale maratoni saunamõnusid nautida ja pärast ka kõht täis süüa. Nii, et mandrile tagasi sõites oli tõeliselt mõnus tunne ilusast maratonipäevast. Kindlasti kunagi kordan seda jooksu. Korraldajale au ja kiitus!

Võiks autasustada kuute paremat 21 ja 42 km trassil

Parim spordivõistlus Hiiumaal!

Auhinnad võiks jagada võistlusklassides nagu juhendis, tundus väikene segadus seal olevat :)

Autasustamise alguseks oodata ära vähemalt 4tunni jooksjad, hilisematele lõpetajatele ka veidi tunnustust lõpetusel

Sel aastal olid kilomeetritähised raja ääres olemas, kahjuks ringi lõpupoole oli üks kilomeeter väga pikk saanud ja sealt edasi olid teised postid ka nihkes ning lõpp tuli ootamatult kiiresti - 20/41 km tähise ja "500 m lõpuni" sildi vahel oli minu hinnangul umbes 200 meetrit. Siiski on mul hea meel, et need sel aastal olemas olid :)

Eessõitjad ja järel sõitjad võiks olla ratturid. Finišikoridor võiks olla pikem. Muidu Hiiumaa kohta väga hea!

Selgelt parim - teeninduspunktid. Kaasa elamine/toetamine. Ehk nt COOP oli ise tuulte meelevallas, aga niivõrd optimistlik ja lõbus. Aga ka asjalikkus. Sel aastal oli sellega samm veel edasi. Osati täpselt ja varakult pakkuda juua/süüa. Joogid kenasti eri värvides topsides. Meeldis ka rajauuendus. Kardiraja kasutamine. Omapärane. Auhindade osas väga ei tea kaasa rääkida. Medalid olid Hiiumaised, saan aru. Loodan, et ka muu võimalik palju kohalik. Publikut võinuks ehk rohkem olla, kui millegiga norida. Ilmselt ei olnud parim variant ka see, et Kassari jooks samas kohas nädal varem toimus. Äkki ikka korraldajad jõuavad ühisele meelele ja (taas)ühendavad jõud? Võib-olla mingi muu umbes samal ajal umbes samas piirkonnas toimuv üritus õnnestuks jooksuga ühendada, siis oleks ka rohkem publikut. Kaasaelajad lisavad värvi. Aga kindlasti panen end esimesel võimalus uueks aastaks kirja. Tänan!

Kindlasti kodumaa parimate maratonide vääriline sündmus ja vaid mõni eelnev reklaam "jooksumaraton" kindlasti kõlab väga valesti, jättes lausa eksitava arusaama distantsi pikkusest. Hiiumaa Maraton ja kõik on selge olenemata mida klubi veel korraldab.

Väga super hea teenindus joogipunktides. Vahepeal kuulaks natuke muusikat(mitte valjult), kui kommentaatoril pausid. Video montaaz oleks tervitatav. Tõesti väga lux sündmus ja kohtume!

 

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30