Jooksmine 21.07.2016

Ida-Viru Staadionimaratoni esimese võistluse, õhtumaratoni, võitsid German Terehhov ja Tatiana Sviridova

Eestis ainulaadse jooksuvõistluse, Ida-Viru Staadionimaratoni, raames peetakse mitu eraldiseisvat võistlust.  Eile kell 16.15 anti start neist esimesele – õhtumaratonile ja -poolmaratonile.  Õhtumaratonile, mille käigus Iisaku staadionil läbiti 106 staadioniringi, startis 17 jooksjat – lisaks eestlastele olid stardis ka lätlased ja Vene jooksjad.  Maratoni võit jäi sel korral küll Eestisse, 42,195 km pikkuse põhidistantsi kiireim oli German Terehhov (fotol) tulemusega 3:12.25.  Terehhov oli sama võistluse võitnud ka mullu, tollal oli tema resultaat küll 3:06.42.

Teine ja kolmas koht läksid Eestist välja – teisena lõpetas Eesti maratonide sage külaline, Valdis Nilovs Lätist (3:16.34). Kolmandana finišeeris Vene jooksja Igor Perepitš tulemusega 3:23.42.

Naistest oli kiireim üldarvestuses neljandana lõpetanud Tatiana Sviridova (3:39.37).  Teine-kolmas olid Ulvi Lond (4:28.27) ja Maichl Suur (4:41.16).  Kokku lõpetas maratonidistantsi neli naist.

Sama võistluse raames toimunud poolmaratoni võitsid Lauri Antalainen (1:38.15) ja Revetta Reiljan (1:51.29).  Õhtu poolmaratonil startis 10 jooksjat.