Jooksmine 18.07.2017

Ida-Virumaa staadionimaratonil püstitati uued tipptulemused

Eile õhtul anti stardipauk ühele Eesti omanäolisemale jooksuvõistlusele, Ida-Virumaa staadionimaratonile.  2014.a. Ida-Viru spordijuhi Rene Kundla poolt algatatud võistlus oli tänavu raha puudusel ärajäämisohus, kuid mullu võistlusel osalenud Aet Kiisla käivitas kampaania staadionimaratoni korralduse toetuseks, mistõttu nimetatud võistlus tänavu ka aset leida sai.

Aet oli stardis ka tänavu ning läbis maratoni uue isikliku rekordiga 4.31.12.

Eile öösel joosti üle ka Eesti staadionimaratoni tipptulemused. Seni oli staadioniringil kõige kiiremini maratoni läbinud German Terehhov, kes sai 2015.a. maratonis tulemuseks 3:06.42.  Selle resultaadi jooksid tänavu üle nii õhtumaratoni kui öömaratoni võitjad.

Kell 18.00 alanud õhtumaratoni võitis Margus Luhtoja tulemusega 2.49.29 – tegemist on uue Eesti staadionimaratoni tipptulemusega.  German Terehhov lõpetas teisel kohal ajaga 3:36.11 ja Andrus Rüütelmaa kolmandana (3:36.11).

Õise maratoni kiireimad kaks meest.

Kell 23.15 startinud öömaratoni võitis Allan-Peeter Jaaska, kes sai tulemuseks 3:02.10. Öömaratoni teine oli Sergei Borissov ajaga 3:30.50 ja üldjärjestuses kolmas naiste võitja Karmen Lepp (all fotol), kes ajaga 3:48.20 ületas 10 minuti ja 23 sekundiga Viia Kaldami poolt 2016. aastal püstitatud Eesti staadionimaratoni tipptulemuse. Ühtlasi oli Lepp kiirem ka eelmisel aastal Venemaa esindaja Tatiana Sviridova joostud Iisaku staadioni rekordist 3:51.54.

Õhtumaratoni võitis naistest Ulvi Lond ajaga 4:11.11. Ta mahtus esikolmikusse ka öömaratonil, kus ta oli teine ajaga 5:24.42.

Kaks järjestikust maratoni läbisid kolm jooksjat – Ulvi Lond, Andrus Rüütelmaa ja Leonid Bondartšuk.

Poolmaratoni kiiremad olid õhtul Lauri Antalainen ja Kaja Jõemets ning öösel Raul Liebenau ja Tatiana Borissova.

Õhtuse staadionimaratoni tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit ning öise tulemusi siit.

Õhtuse poolmaratoni tulemusi vaata siit ning öise poolmaratoni tulemusi siit.

5. staadionimaraton toimub 3.-4. juulil 2018.

Fotod: Ida-Virumaa Staadionimaratoni FB