Suusatamine 17.02.2017

Ilmaolud sundisid ka tänase Tallinna suusamaratoni põhidistantsi lühendama

Täna toimus Kõrvemaal Estoloppeti järjekordne etapp, Tallinna suusamaraton.  Kui algselt oli põhidistantsina kavas 40km pikkune võistlusdistants, siis korraldajate otsusel lühendati seda poole võrra.  Lõpptulemused fikseeriti 20km pikkuse esimese ringi läbimise järel, kuigi suusatajatele anti võimalus soovi korral ka teine ring läbida. Seda küll ilma ametliku ajavõtuta.

Tallinna maratoni võit kuulus, täpselt nagu Estoloppeti esimesel etapilgi, Martti Himmale ja Reeda Tuulale.

Martti Himma tulemus 20km distantsil oli 43.38. Vaid sekundiga kaotas teiseks tulnud Eno Vahtra, kellele omakorda sekundiga jäid alla Juri Shirokov ja Sander Linnus.  Ka võistluse viies mees, Ilmar Udam lõpetas samas grupis, saades tulemuseks 43.41.

Naiste kiireim, Reeda Tuula oli üldarvestuses 73. kohal tulemusega 51.52.

Poolmaratoni, mis samuti 20km pikkune, võitsid Aron Ott ja Aiki Jalakas.