Rattauudised 31.05.2017

Ivo Suur võitis Filter Pirita Temposõidu, Tempojooksu kiireimad Janar Juhkov ja Klarika Kuusk

Valitsev Filter Temposõidu Karikasarja üldvõitja Ivo Suur pälvis selle hooaja esimese võidu, kui oli kiireim sarja 3. etapil Pirital. Suur läbis 10 km pikkuse distantsi ajaga 12.58,9, mis teeb keskmiseks kiiruseks 46,2 km/h. Enda nimel olevale rajarekordile 12.49,56 jäi Suur kindlalt alla.

Teise koha sai Pirital kollases liidrisärgis startinud Kert Martma (+6,5; CFC Spordiklubi-Arctic Sport Club) ja kolmanda aja sõitis välja Mikus Veismanis (+10,0).

Naistest saavutas esikoha Liisi Rist ajaga 14.13,5 (keskmine kiirus 42,2 km/h), edestades Kelly Kalmi ja Krista Karingut. Filter Temposõidu Karikasarja kokkuvõttes jätkab meestest üldliidrina Kert Martma ja naistest Liisi Rist.

Rattavõistlusele järgnenud 5 km jooksudistantsil näitas teist etappi järjest kiireimat aega Janar Juhkov (16.37,8). Teine-kolmas olid vastavalt Kristjan Silvet (17.24,3) ja Andres Laineste (17.36,5). Naiste esikolmiku moodustasid Klarika Kuusk (19.15,3), Kadri Possul (22.47,0) ja Merle Jeets (22.48,0).

Rattasõidul startis ligi 270 osalejat, jooksus pani end proovile ligi 30 spordisõpra.  Pirita Temposõidu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit ning Maanteejooksu tulemusi siit.

Filter Temposõidu Karikasarja 4. etapp toimub 14. juunil, kui Jüris on kavas 15 km individuaalne eraldistart ja 5 km jooks. Sel pühapäeval toimub Filter Maanteekarikasarja 3. etapp, Mulgi 7. Rattaralli.