Jooksmine 30.12.2017

Jekaterina Patjukil jäi Eesti hooaja tipptulemusest 10km-s vajaka vaid 7 sekundit

Eile Barcelonas toimunud La Cursa dels Nassos (Ninajooks) nimelisel võistlusel tuli Jekaterina Patjuk ajaga 34.17 (netoaeg) kolmandale kohale.  La Cursa dels Nassos jooksuvõistlusel osales enam kui 11 000 jooksjat – tegemist on ühe suurima Hispaania aastalõpuvõistlusega. Patjuk on ka varasemalt antud võistlusel jooksnud, kaks aastat tagasi oli tulemuseks 33.13, mis tollal andis võistlusel teise koha.

Eilsest resultaadist on 2017.a. Eesti naisjooksjatest 10km distantsil kiirem olnud vaid Liina Tšernov, kes lõpetas Pärnus toimunud Kahe Silla Jooksu tulemusega 34.10.

Cursa dels Nassosi võitis Hispaania jooksja Marta Galimany (33.27), kelle maratoni rekord on Patjuki omaga võrreldav ehk 2.34.16. Ka teisel kohal lõpetas hispaanlanna Miriam Ortiz Rivas (33.48).

Võistluse üldvõidu võttis Ilias Fifa Temsamani (Hispaania, 28.37).