Jooksmine 17.09.2016

Jõhvi Rahvajooksu võitsid Andi Noot ja Hillevi Velba

Eile juba 31. korda toimunud Jõhvi Rahvajooksu 9km pikkuse põhidistantsi võitsid Andi Noot ja Hillevi Velba.  Nädal tagasi SEB Tallinna maratoni Nike Noortejooksu võitnud Noot sai lõpuajaks 28.29 ning edestas teisena lõpetanud Roman Hvalõnskit 12 sekundiga.  Hvalõnski oli samas võitnud päev varem toimunud Toila Rahvajooksu 6km distantsi.

Kolmandana finišeeris Eno Vahtra (29.00). Esikuuikusse mahtusid veel nädalapäevad tagasi Eesti maratoni meistrivõistlustel kolmandaks tulnud Priit Lehismets (29.46), Dmitri Aristov (29.51) ja Karel Viigipuu (29.52). Aristov oli pärv varem Toilas 6km distantsi lõpetanud teisena.

Naistest oli teistest selgelt üle Eesti maratoni meistrivõistlustel pronksiga üllatanud Hillevi Velba (34.56). Ksenija Savtšenko lõpuajaks 39.14, kolmandana lõpetas Anastassija Skatško (39.47).

Jõhvi Rahvajooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit – 9km, 5km.

Toila Rahvajooksu tulemusi näed siit.

Jõhvi Rahvajooksu ajavõtuga distantsidest võttis osa 149 ja Toilas täpselt 200 võistlejat.

Ida-Virumaa jooksunädalavahetus jätkub täna Iisaku Rahvajooksuga.