Jooksmine 12.11.2017
Janek Oblikas

Jõulumäe Metsajooksu võitsid Roman Fosti ja Kaidi Keir Kukk

Pühapäeval kohaliku spordikeskuse ümbruses toimunud 33. Jõulumäe Metsajooksu võitis Roman Fosti.  Fosti läbis ca 9,8km pikkuse võistlusmaa ajaga 31.26 ning edestas teisena lõpetanud Tauri Tinastit vaid 9 sekundiga.  Kolmandana finišeeris Martin Tarkpea (31.50).

Eilne võit oli Romanile üllatuslikult alles hooaja kolmas, tänavu on ta pjedestaali kõrgeimale astmele tõusnud veel Tartu Linnamaratoni 10km ning Narva Energiajooksu 21km distantsidel.

„Nädal aega uut ettevalmistustsüklit kulmineerus koduradadel nüüdseks Häädemeeste vallas Jõulumäe Tervisespordikeskuses kohalike jooksjatega vōidu joostes, läks mitmeid kilomeetreid enne kui diiselmootori töòle sai ja ka eelneva päeva kangus välja saada,“ kommenteeris Fosti eilset võistlust sotsiaalmeedias.

Esikolmiku selja taga lõpetas Jõulumäel endine tippjalgpallur Raio Piiroja, kelle tulemuseks märgiti protokolli 33.12.  Raio sai protokollis endale kasutamiseks terve minuti, viiendana finišeerinud Sander Mirme jäi maha täpselt 90 sekundiga (34.42).

Naiste arvestuses lõpetas võitjana Kairi Keir Kukk (38.22), talle järgnesid Jaana Õunaid (40.07) ning Anu Teppo (40.27).

Kokku läbis 9,8km pikkuse põhidistantsi 96 jooksjat, võistluse tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.