Uudised 06.09.2017
Autor

Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks 2017 tagasiside

Uudise pilt

Võistluste tagasiside küsimuste seas on ka selline – kas sa osaleksid sel võistlusel ka järgmine kord? Väga lihtne küsimus, millele on loomulikult kohe peale võistlust raske vastata.  Kuidas ma tean, kas ma järgmine aasta samal ajal tahan sel võistlusel osaleda?  Ometigi – võrreldes sellele küsimusele antud vastuseid esimese küsimuse – milline on sinu üldhinnang sellele jooksuvõistlusele – vastustega, on näha selge seos.  Mida madalamalt hinnatakse jooksuvõistlust, seda suurem on see protsent, kes järgmine aasta samale võistlusele ei tuleks.  Ehk teisisõnu – kui miski asi jääb võistluse juures kripeldama, siis pole sa ka nii kindel, kas sa järgmine aasta paned jala samas kohas joonele. 

Põhjuseid vastustele ei pea kaugelt otsima – loed jooksjate kommentaare ning pilt selge.  Keeruline on hoopistükkis see, mida selle teadmisega peale hakata.  Näiteks Jaansoni jooksul on igal aastal 3-4% vastanutest võistlusega natuke rahulolematud, tänavu oli see protsent 7 ning peamiseks põhjuseks tõenäoliselt rada. 

Üldhindeks tuli Kahe Silla jooksul tänavu täpselt 9,0 punkti (mullu 9,06).  Üheksast punktist kõrgemalt skoorisid veel võistluse korraldus (9,11) ning joogipunktid 9,05 (8,45), mis veel mullu said jooksjatelt päris palju kriitikat.  Kriitikat võeti kuulda ning jooksjate tagasiside joogipunktidele oli tänavu seetõttu ka parem.

Stardi-finišiteenindus kogus 8,95 punkti, auhinnad-medalid 8,81 ning küsimus – kas võistlus on väärt oma osavõtutasu – 8,68 punkti.

 

Jooksjate kommentaarid

Kindlasti mu üks lemmik jooksuvõistlus. Konkurents tihe, tase kõrge ja rajaääres elatakse innukalt kaasa. Lihtsalt super! (2)

Lisaks suurepärasele rajale oli täna välja võlutud ka parim jooksuilm:) Meeldiva üllatusena oli rajal veel ka kolmas joogipunkt, suurimad tänud selle eest!

Kivi korraldajate kapsaaeda: olen osa võtmas linnajooksu sarjast ning sain täna stardi numbriks 1728 hea et mõnda kepikõndijat käekülge ei tahtnud siduda! Mõtlesin et OK pole hullu aga oli ja väga oli, sain sõimata loivajatelt jne. kuna üritasin 1-3 km kitsal jooksurajal mööduda teistest :( ! Joogipunktist jooksin tagant läbi aga sorry muud polnud teha, au ja kiitus teenindajale kes seda märkas ja mulle vett ulatas :)! Muidu oli kõik lahe!

Alguses pikalt liiga palju inimesi koos, kui stardinumber on halb siis jääbki head mitu minutit alguses ees venivate korra-aastas jooksjate taha. Ja kui stardinumber on sattunud halb, kuna jooksin esimest korda seda rada, siis paremasse koridori ei lasta kuigi võiks lasta kui ma jooksen kiiremini. Samas kui on inimesi kes saavad väiksemad numbrid, kuid jooksevad pikalt.

Palun hoidke metsa! Need kartongist ümbrised on nii mõttetud numbrite jagamisel, otse prügikasti :-(

Suurepärane töö korraldajate poolt!

Rada on sellise massi kohta ühe stardina selgelt liiga kitsas. Esimesed 1.5km olid üsna vaevalised jooksmise mõttes. Supi pakkumine finishis on tore aga muus osas motivatsioonipakett lahja: medal (ilus) ja jook. Joogipunktis pakutud vishy spordijoogist üks (kiivimaitseline) oli väga magusa maitsega ja veidi häiris. Meelelahutust võiks rajal veidi rohkem olla kui üks puhkpilliorkester, stardis võiks mängida muusika

Peale esimest parempööret on rada "muutunud" väga kitsaks.

See jooksuvõistlus on liiga kitsas nii suure hulga inimeste jaoks. 2000 inimest kitsa silla peal! Lihtsalt võimatu! Ebaõnnestunud startida jooksjate viimases grupis (miks on stardinumbrid jaotatud perekonnanime järgi, mitte eeldatava finišiaja järgi?) ning esimesed kolm kilomeetrit polnud lihtsalt võimalusi mööda jooksmiseks. Jooksu asemel oli aeglane sörk! Suured tänud selle eest, et kõndijad ja kepikõndijad startisid eraldi grupina ning viivitusega. Muidu rada on väga ilus, mõnus, lauge ja kiire. Kõik muu on tore, medal on ilus. Kuid võiks ka mõelda kaugemalt tulijatele, teha stardiaeg kas või kell 13.00.

Hea korraldusega jooks, hea lai stardisirge aga esimene kilomeeter kulges ikkagi väga kitsalt ja tugeva küünarnuki tundega, terve minut läks tunglemise peale kaduma. Hästi kujundatud medal ja suurepärane õhkkond, järgmisel aastal kindlasti jälle! Pesemine MyFitnessis on ehk kõige suurem kitsaskoht, aga mis teha kui sinna 1000 inimest tuleb suunata

start anti kuidagi märkamatult, kuna ma pidin alustama VI grupist siis vaid kella ja eespool olijate järgi võis aimata et nüüd on minek. esimene kilomeeter oli kõvasti slaalomit et saaks omas tempos jooksma hakata. muidu väga hea õhkkond ja igati sobilik rada isikliku tulemuse parandamiseks. publikut oli omajagu, nagu ka päev varem laste ja noortejooksul. riietustelki oleks natuke valgust soovinud, aga koju on siit võtta vaid head emotsioonid, hea tulemus ja kaasvõistlejate-tuttavate rõõmsad näoilmed.

Esimesed kaks kilomeetrit eriti joosta polnud võimalik, kitsas oli.

Kingikott oli kuidagi olematu või seda polnudki võrreldes teiste jooksudega. Pudel vett ja kogu lugu.

 

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30