Jooksmine 04.11.2017

Kääriku Ööjooksumaratonil rekordarv osalejaid

Tänavu teist korda toimunud Kääriku Ööjooksumaraton tõi Kekkose suusarajale rekordarvu osalejaid.  Mullu, mil nimetatud jooksuvõistlus esimest korda toimus, võttis selle jooksudistantsidest osa 144 võistlejat.  Sel aastal kasvas osavõtjate arv juba 193-le.

Kell 17.00 startinud võistlusel oli kavas 3 distantsi – 14km, 28km ja täispikk maraton ehk 42,2km.  Pikimal distantsil võttis võidu mullu teisel kohal lõpetanud Andres Bauvald tulemusega 3.22.51.  Bauvaldi edumaa järgnevate jooksjate ees oli mäekõrgune, tõenäoliselt on tegemist ülekaalukaima maratonivõiduga tänavustel Eesti rahvajooksudel.  Teiseks tulnud Eduard Taivere sai tulemuseks 3.48.45 ehk jäi Bauvaldist maha 25 minutiga.  Kolmandaks tuli Radek Küttis (3.50.29).

Maratonidistantsi läbis 18 jooksjat ning neid tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.

28km rajal oli 30 jooksjat ning seal kujunes esikohaheitlus vägagi pingeliseks.  Mullune samas maratoni võitnud Rait Pallo jäi lõpuks Sander Linnusest maha vaid 29 sekundiga.  Linnus jooksis ligi kümne minutiga üle ka mulluse rajarekordi, tema tulemuseks märgiti 2.01.52. Pallo lõpetas ajaga 2.02.21.  Kolmandaks tuli vaid nädalapäevad tagasi Frankfurdi maratonil uue isikliku rekordi püstitanud Gunnar Kingo (2.07.06).

Naistest oli samal distantsil kiireim üldarvestuses seitsmendaks tulnud Elin Ilves (2.31.39). Naiste arvestuses tulid teiseks-kolmandaks Mari Punab (3.09.55) ja Õnnela Skobiej (3.15.52).

28km distantsi läbis 30 jooksjat ning neid tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.

Lühimal, 14km distantsil startis kõige rohkearvulisem seltskond – 145 võistlejat ning siingi selgus võitja lõplikult alles viimastel meetritel.  Ülari Kais läbis Kekkose ringi 57 minuti ja 40 sekundiga, Tarmo Siimsaare jäi Ülarist maha vaid 2 sekundiga (57.42).  Mullu ei olnud ükski jooksja võimeline selsamal võistlusel 14km distantsi tunnist kiiremini läbima.

Kolmandana lõpetas Kiur Erik Eensaar (1.02.29).

Naistest moodustasid esikolmiku Sille Puhu (1.09.30), Margret Zimmermann (1.11.13) ning Jana Kink (1.15.13).

Kõiki Ööjooksumaratoni 14km tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.