Jooksmine 22.10.2016

Karmen Lepp püstitas Euroopa meistrivõistlustel 24 tunni jooksus uue Eesti tipptulemuse

Karmen Lepp (Aleksandr Komšini foto Ida-Virumaa Staadionimaratonilt) püstitas 22.-23. oktoobril Prantsusmaal Albis toimunud Euroopa meistrivõistlustel 24 tunni jooksus uue Eesti tipptulemuse 173,319 km.  Senine tipptulemus antud distantsil oli joostud Heleen Vennikase poolt ning oli 170,493 km.  Karmen Lepp tuli selle tulemusega Euroopa meistrivõistlustel 50.-ndale kohale.  Võistluse võitis uue Euroopa rekordiga Rootsi jooksja Maria Jansson (250,647 km). Tegemist on maailma kõigi aegade paremuselt teise tulemusega, vaid jaapanlanna Mami Kudo on sel distantsil pikema maa läbinud.

„Euroopa meistrivõistlused - kõlab hirmuäratavalt,“ kirjutas Karmen enne starti oma liikumisblogis.  „Minusugune tavaline noor naine, vaid ühe ultrakogemusega ja juba katsetamas uusi radu. Kindlasti saan palju õppida ja püüan anda endast parima. Seekord siis juba veidi mõistlikumalt alustades ja lootusega, et joosta saab stabiilselt.“

Karmen Lepa vahetulemused Euroopa Meistrivõistlustel olid:

6 tundi, 53,055 km
12 tundi 100,613 km
18 tundi 138,217 km
24 tundi 173,319

Esimese 24 tunni jooksu läbis 23-aastane Karmen Lepp Ida-Virumaa staadionimaratoni raames juulis, mil tema tulemuseks kujunes 153,329 km.  Täna, elu teisel 24 tunni jooksu võistlusel parandas Karmen oma isiklikku rekordit seega ligi 20 kilomeetri võrra!

Raili Rüütel sai esialgsetel andmetel tulemusega 132,412 km 66. koha, Heleen Vennikas läbis 109,171 km ning oli 73.

Meestest tuli Euroopa meistriks briti jooksja Dan Lawson (261,843 km).

Eestlastest tegi parima tulemuse Cris Poll, kes läbis 24 tunni jooksul esialgsetel andmetel 201,064 km (51. koht).  Mart Maasikrand sai 62. koha tulemusega 189,717 km.  Toomas Unt läbis 182,690 km ja oli 68. Peeter Vennikas astus rajalt maha 10 tunni järel ning sai 91. koha tulemusega 81,811.

Meeskondlikus arvestuses tuli Euroopa meistriks Prantsusmaa (kolme parima jooksja koondtulemus 763,291 km). Eesti meeskond sai 16. koha tulemusega 573,471 km.  Meie lähinaabritest oli Soome koondis 7. ja Läti 12. kohal.  Kokku sai tulemuse kirja 18 meeskonda.  Parim Balti riikidest pärit jooksja oli Aleksandr Sorokin, kes sai tulemusega 251,611 kuuenda koha.

Naiskondlikus arvestus pälvis Euroopa meistri tiitli Poola tiim (701,429 km).  Eesti naiskond sai samui 16. koha.  Kokku võistles 17. naiskonda, kelle seas lätlannad jäid 15.-ndale ning soomlannad 11.-ndale kohale.