Uudised 09.02.2018
Autor
Janek Oblikas

Kergejõustiku suvise tippvõistluse programmist puuduvad pikamaajooksud – kas pikad distantsid kaovadki staadionilt?

Uudise pilt

Kergejõustiku hiilgeajad jäävad minevikku, mil internetti veel ei eksisteerinud ning regulaarsed maailmarekordid naelutasid spordihuvilised teleriekraanide ette.  Ent kõik muutub ning ka kergejõustiku populaarsus pole enam endine.  Staadionil toimub järjest vähem võistlusi ning kergejõustik peab ajaga kaasas käima.

Kas muutused toovad kaasa ka pikamaajooksu kadumise staadionivõistlustelt, on veel vara öelda, kuid äsja välja hõigatud uus tippvõistlus annab ses osas selge signaali. Nimelt lansseerib Briti Kergejõustikuliit sel suvel uue tippvõistluse, mil nimeks Kergejõustiku Maailma Karikas (Athletics World Cup).  Võistlus toimub kahepäevasena, 14.-15. juulil ning seal võistlevad kaheksa tugevat kergejõustikukoondist – USA, Suurbritannia, Jamaika, Saksamaa, Prantsusmaa, Poola, Hiina ja Lõuna-Aafrika vabariik. 

Võistluse auhinnafond on 2 miljonit dollarit, esikohale tulev koondis läheb koju 450 000 dollarilise (ca 360 000 eurot) võidupreemiaga ning kaheksandana lõpetavale tiimile kuulub 100 000 dollariline lohutusauhind.

Ent võistlusprogrammis on jooksualadest vaid sprindid ja keskmaadistantsid kuni 1500m jooksuni.  Tavaliselt tiitlivõistluste kavas leiduvaid 5000m ja 10000m distantse Kergejõustiku Maailma Karika programmist ei leidu.  Ju on küsimus ka ajalistes piirangutes, sest antud distantsid panevad staadioniovaali sisuliselt kaheks tunniks kinni.  Ent samas pole pikamaajooks ka väga vaatemänguline, eriti kui neil aladel võistlevad sportlased, kes tavaliselt tiitlivõistluste finaali ei pääse. Tead sa näiteks mõnda Jamaika 10 000m jooksjat?

Kas Kergejõustiku Maailma Karikast sünnib võistlus, millel ka tulevikku on, on hetkel veel vara öelda, kuid kalendrist vaba nädalavahetust otsinud spordiametnikud ei olnud ilmselt väga laia silmaringiga. Nimelt toimuvad võistlusega samal nädalavahetusel ka Jalgpalli MM-finaal ning Wimbledoni tennisefinaalid. . .

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30