Triatlon 22.04.2017

Kirill Kotšegarovist sai Texase Ironmanil 28 sekundiga maagilisest piirist jagu!

Kirill Kotšegarov oli eile stardis Woodlandis, Texases, kus toimusid Põhja-Ameerika meistrivõistlused täispikas triatlonis.  Kotšegarov lõpetas võistluse ajaga 7.59.32 ning sellega sai temast esimene eestlane, kes täispika triatlonidistantsi maagilisest kaheksast tunnist kiiremini on läbinud.

Nimetatud tulemus tõi Texases Kotšegarovile viienda koha.  Võistluse võitis Matt Harnson tulemusega 7.52.44.

3,8km pikkuse ujumisdistantsi lõpetas Kotšegarov 23. kohal (54.56).  Esimeses vahetusalas kulus aega 2.33, misjärel ees ootas 180km pikkune rattadistants.  Rattasõit sujus Kotšegarovil edukalt – ta läbis selle paremuselt teise ajaga ning jätkas võitlust kõrgemate kohtade nimel.  Triatloni viimane osa, 42,2km pikkune maratonidistants algas Eesti triatleedile hästi, kuid tempo langus võistluse viimastel kilomeetritel tähendas seda, et lõppkokkuvõttes tuli leppida viienda kohaga.  Maratonidistantsi läbis Kotšegarov tavainimesele uskumatuna tunduva ajaga 2.48.00, tegemist oli Texase Ironmani kuuenda maratoniajaga.

Texase Ironmaniga kaasnes ka kahetsusväärne surmajuhtum – 54-aastane, varem edukalt kuus täispikka triatloni läbinud võistleja vajus ujumisetapi lõpus vee alla ning ei tõusnud enam veepinnale.  Kuigi pealtvaatajad tõid mehe vee alt ära ning ta viidi kiiresti haiglassse, ei õnnestunud triatleedi elu enam päästa.