Jooksmine 17.09.2017

Kopenhaageni poolmaraton katkestati ekstreemsete ilmaolude tõttu

Kopenhaageni poolmaraton on üks paremini korraldatud Euroopa poolmaratone, millest võtab igal aastal osa kuni 25 000 jooksjat.  Ent vaatamata sellele, et antud võistluse koht kohalikus jooksukalendris on sama kindel, kui margariinil võiletis, pole Taani septembrikuistes ilmaoludes midagi kindlat – just seda kogesid eile tuhanded poolmaratoonarid.

Võistluse käigus võttis ilm ette äkilise pöörde ning kõik veel rajal olnud jooksjad ning tuhanded pealtvaatajad said minutite jooksul läbimärjaks. Kohaliku ilmateenistuse teatel tuli vaid poole tunni jooksul ehk ajavahemikus 12.50-13.20 võistluse toimumiskohas 20mm sademeid, mis on võrdne mitme nädala tavapärase vihmakogusega.

#cphhalf #opløbsstrækningen #skybrudikøbenhavn #respekttilalledeltagere

A post shared by Mette Kristiansen (@mettekri84) on

Mõneti paradoksaalselt jõudsid tippjooksjad finišisse enne suure vihma saabumist ehk paduvihm sai osaks vaid aeglasematele jooksjatele.  Kohaliku meedia teatel sai kolm inimest pikselöögist viga, kellest kaks ka hospitaliseeriti.

Vihm ujutas üle finišiala, põhjustas elektrikatkestusi ja seadis ohtu pealtvaatajate ja rajale jäänud jooksjate turvalisuse, mistõttu korralduskomitee otsustas võistluse katkestada.  Tulemuse sai lõpuks kirja 18 383 võistlejat.  Eilse võistluse raames toimusid ka Taani meistrivõistlused poolmaratonis.

Kopenhaageni poolmaratoni võitis Abraham Cheroben, 25-aastane Aafrika päritolu Bahreini esindav jooksja, kes läbis 21,1km vaid 17 sekundit kehtivast maailmarekordist aeglasemalt.  Tema võidutulemus 58.40 on ka käesoleva hooaja poolmaratoni tippmark.  Naistest oli kiirem Eunice Chebichii Chumba tulemusega 1.06.11 (samuti Bahrein).

Kopenhaagenis võistles ka seitse eestlast, kellest kiireim oli Mattis Jaama tulemusega 1.26.18.