Uudised 10.09.2017
Autor
Janek Oblikas

Kuidas läks projekti "Eesmärgiks SEB Tallinna maraton" jooksjatel?

Uudise pilt

Oma esimesel poolmaratonil jooksnud Julija Varušina (Sparta) lõpetas tulemusega 2.14.59, mis tõi talle naistest 766. koha (üldarvestuses 2279).

„Jeeeee!!! Täpselt seda ma karjusin finišis,“ kommenteeris Julija tänast võistlust oma FB lehel. „Ülihea tunne oli. Ma tegin selle ära! Finišis proovisin veel veidi kiirendada... Finišis näitas aeg 2h 16min pluss mingid sekundid. Ma olen väga rahul esimese korra jaoks, sest ma arvasin, et väsin liiga ära ja ei tule alla 2h 30min. Puus hakkas viimased 3-4km valutama, aga õnneks pidas lõpuni vastu. Autoni kõndides ma tundsin, et ei jaksa üldse kõndida..mida samm edasi, seda raskem ja valusam oli. Ära ma endal vist midagi ei hõõrunud (v.a kõige pisem varvas) ja küüned on mul alles.“ 

Eesmärgiga joosta esimest korda alla kolme tunni oli rajal Janar Tähepõld (Sparta).  Janar läbis 21,1km tulemusega 1.25.07 (brutoaeg), mis sobis kolme tunni jooksuks hästi, kuid terve suve teda vaevanud sääremarja probleemid lõid kahjuks mõni kilomeeter hiljem välja ning ta pidi katkestama.  Kahju!

Oma esimesel maratonil startinud Katrin Lehtpuu (FB Jooksmine) läbis 42,2km superühtlases tempos ning tulemuseks oli väga hea 3.22.22.  See tõi maratonis naistest kõrge 21. koha (üldarvestuses 275.)

„On puhas privileeg joosta oma esimest maratoni enda sünnipäeval, aeg 3:22:28 (bruto), naistest 21. koht,“ kommenteeris Katrin oma jooksu FBs.  „Tänusõnu on nii pajudele, aga suurim ikkagi treener Kaupo Tiislärile, kellega, kõigele lisaks, oli au täna ka koos joosta. Jooks on äge, wuhuu.“

Samuti oma esimesel maratonil osalenud Timo Porval ja Heitti Sammalpärg (mõlemad FB Jooksmine) läbisid maratoni sisuliselt ühes grupis joostes ning lõpuks jäi neid finišijoonel lahutama ainult mõni sekund.  Timo lõpetas 544. kohal debütandi kohta väga korraliku tulemusega (3.37.58).

Väga südika jooksu teinud Heitti, kelle start maratonil oli veel mõni nädal tagasi ohus, näitas et tugev tahtejõud ja murdumatu vaim võimaldavad ületada kõik raskused.  Heitti tulemus oli täna 3.38.06, mis tõi talle naistest 56. ning üldarvestuses 548. koha.

Kristina Kossinkova (Jooksupartner) läks rajale nelja tunni tempogrupis ning jäi kahjuks ihaldatud piirist vaid kümne sekundi kaugusele.  Vaatamata sellele – Kristina parandas oma isiklikku rekordit pea 20 minuti võrra!

Fotol Kristina ja tema treener Einar Kaigas Jooksupartnerist.

„Minu kolmas maraton - 4:00:10,“ kommenteeris Kristina oma tänast võistlust sotsiaalmeedias. „Algus oli kerge, lõpp oli raske, viimased kilomeetrid vihkasin end kuuni ja tagasi aga rekordiparandus tuli 19 min ja 42 sek. Suur aitäh treenerile Einarile, kes uskus lõpuni. Aitäh, Jooksupartnerile ilmatuma toetuse eest. Aitäh, Janek, et viitsid sellist projekti vedada. Aitäh, Margitile ja Mariale ning teistelegi, kes mind rajal utsitasid. Aitäh kõigile, kes elasid kaasa ja uskusid! Sain tänaselt jooksult kaasa nii mitmedki kogemused, olen rahul väikese aga'ga. Minu neljas maraton tuleb... varsti.“

Eesmärgiks … Tallinna maraton naaseb peatselt.  Ole kuuldel!

Projekti Eesmärgiks SEB Tallinna maraton toetab Ühendus Sport Kõigile.

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30