Uudised 09.01.2018
Autor
Janek Oblikas

Lumevaene talv nõuab ohvreid – ära jääb Suusahullude Öömaraton

Uudise pilt

Tänavune lumevaene talv on tähendanud seda, et suusatada on Eestis saanud minimaalselt.  Suuremad suusavõistlused leiame kalendrist jaanuari keskpaigast märtsikuuni, mistõttu ühtegi suuremat suusasõitu veel ära pole jäetud, kuid nüüdseks on ka võistluste korraldajad sunnitud kalendrisse korrektuure tegema.   

Esimesena andsid võistluse ära jäämisest teada 13. jaanuariks Tehvandi radadel toimuma pidanud Suusahullude Öömaratoni korraldajad.  Klubi sõnum Facebooki lehel teatas lakooniliselt: “Anname teada, et kahjuks oleme sunnitud sellel aastal 5. Öömaratoni ära jätma.“

Võistluse ära jätmisele toodi kolm põhjust:

1. Otepääl (ja ka mujal Eestis) pole piisavalt lund, et võistlust läbi viia 13. jaanuaril. Samuti ei luba ilmateade vajalikul määral miinuskraade lume tootmiseks.

2. Väga suur hulk inimesi pole veel suuski sellel hooajal alla pannud, loodetavasti talv ja lumi ühel päeval ikka tulevad.

3. Uut kuupäeva võistlusele otsima ei hakka, sest uued üritused on juba peale tulemas.

Mullu osales Suusahullude Öömaratoni 20km distantsil 35 suusatajat ning võistluse võitsid Tatjana Mannima ja Rait Pallo. Tänavu oli kavas kaks võistlusdistantsi – 30km ja 15km klassikalises tehnikas. 

Järgmine suurem suusamaraton on 20. jaanuariks kavandatud Kõrvemaa Suusamaraton. Ilmateenistuse teatel on hetkel kõige paksem lumekate Kehra ümbruses – 6cm.

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30