Uudised 20.09.2017
Autor
Janek Oblikas

Maratonijooksja kukkus 12 meetrit enne lõpujoont kokku, kuid ületas lõpujoone ... veeredes

Uudise pilt

42,2km pikkune maraton võib olla väga kurnav ning energiavarud võivad ammenduda enne lõpujoont.  Sellele järgneb aeg-ajalt finish crawl, mis tähendab seda, et võistleja läbib viimased meetrid neljakäpukil.  Maratonist sagedamini kohtab finish crawl’i täispikkadel triatlonidel, mis sageli enam kui 10 tundi kestavad.

30-aastane Devon Bieling vajus kokku Tunnel Vision Marathoni lõpusirgel vaid 12 meetrit enne finišijoont ning proovis samuti neljakäpukil võistlust lõpetada – sa ei katkesta ju maratoni kümnekonna meetri pärast! Ent võistluse viimased meetrid olid kruusakattega, mis tegi neljal jäsemel edasiliikumise valusaks.  Seetõttu otsustas Bieling lõpetada võistluse ennast rajal veeretades.

Meditsiiniõena töötava naise eesmärgiks oli läbida maraton tulemusega, millega kvalifitseeruks maailma vanimale, Bostoni maratonile.  19-34 aastaste naisjooksjate jaoks on selliseks ajaks 3.35.00 ning Bieling oli juba varemgi seda tulemust sihtinud, kuid edutult.

Sel korral oli kvalifitseerumiseks õiguse andev tulemus niivõrd lähedal, mistõttu loobumine ei tulnud kõne alla.  Bieling ületaski lõpujoone ajaga 3.34.02, mis on küll parem ajalimiidist, kuid tõenäoliselt ikkagi mitte piisav Bostoni maratonile pääsemiseks.  Viimastel aastatel on Bostoni maratonile kvalifitseerumiseks vaja läinud 3-5 minutit ettenähtud ajast paremat tulemust.

 

Video 30-aastase ameeriklanna finišiületusest postitati Facebooki Philip Kingi poolt ning sajad jooksjad avaldasid video avaldamise järel Bielingile toetust ennastületava käitumise eest.   Bielingil endal oli videot nähes alguses häbi, kommenteeris jooksja intsidenti oma Facebooki seinal, kuid lugedes teiste inimeste toetavaid kommentaare, jooksja arvamus peatselt muutus.

„Ma otsustasin, et parim moodus toimunu kirjeldamiseks on „Kukud seitse korda, tõused üles kaheksa,“ kuid kui sa ei suuda seista, siis roomad … ja kui roomamine on valus, siis tulevad koheselt meelde videod Konast (Marathon100: Hawai Ironmani toimumiskoht) ning sa veeretad oma tagumiku üle lõpujoone Bostonisse kvalifitseeruva tulemusega,“ lisas Bieling oma sotsiaalmeedia kontol.

Marathon100 loodab, et selline ennastületav käitumine viib Bielingi varem või hiljem ka Bostoni maratonile.

Fotod: Devon Bieling, FB

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30