Triatlon 14.10.2017

Marko Albert Hawai Ironmanil 25.-s

Marko Albert lõpetas parima Eesti triatleedina Ironmani MM-võistlused Hawail 25. kohal.  Albert läbis 3,8km pikkuse ujumisdistantsi paremuselt 4. tulemusega (48:30).  180km rattasõidu peale kulus 4 tundi 36 minutit ja 15 sekundit (23. aeg).  42,2km pikkuse jooksumaratoni läbis ta ajaga 3.12.43 (paremuselt 71. tulemus), mis tõi ta lõppkokkuvõttes finišisse 25. kohal. Mullu oli Albert Hawail 14.-s.

Urmas Peiker lõpetas üldarvestuses 150. kohal tulemusega 9.33.06 ning Kristjan Mellikov 156. positsioonil tulemusega 9.34.26.

Kirill Kotšegarovi kohta leiame võistlusprotokollist vaid ujumistulemuse (56.32, 211 koht), tema nime lõpetajate seas ei ole.

Tegemist on mitteametlike tulemustega.

Maailmameistriks tuli Hawail sakslane Patrick Lange uue rajarekordiga 8.01.40.  Lange oli rattadistantsi lõpus alles 11. kohal ning tõusis esimeseks tugeva jooksuga.  Maratonidistantsi läbis ta ajaga 2.39.59.

Teisena lõpetas rattaetapi järel liider olnud Lionel Sanders (Kanada, +2.27) ning kolmandaks tuli David McNamee (Suurbritannia, +5.31).

Jan Frodeno, kes võitis Hawail kahel eelmisel korral, oli jooksurajal suurtes valudes ning oli sunnitud maratonidistantsil korduvalt kõndima.  Vigastatud triatleet ei katkestanud ning otsustas Ironmani tõelise atleedi kombel siiski lõpetada.  Tema tulemuseks 9.15, kusjuures 42,2km pikkuse jooksuetapi läbimiseks kulutas Frodeno enam kui 4 tundi.

Naistest tuli maailmameistriks Daniela Ryf (Šveits, 8.50.47), talle järgnesid Lucy Charles (+8.51) ning Sarah Crowley (+10.51).  Suurte lootustega oli võistlusrajal ka soomlanna Kaisa Sali, kel oli sisuliselt viimaste kilomeetriteni võimalus pääseda poodiumile. Lõpuks jäi Sali viiendaks, kuid kaotust kolmandana lõpetanud Crowleyle kogunes vaid kolm minutit.