Uudised 02.12.2017
Autor
Janek Oblikas

Marko Kilp Lillehammeri sprindis ülinapilt veerandfinaali ukse taga, võistluse võitis uus Norra suusatäht

Uudise pilt

Suusatamise MK-võistlused jätkuvad sel nädalavahetusel Lillehammeris, kus esimesel päeval olid kavas klassikasprindid.  Rajal oli ka neli Eesti meessuusatajat – Marko Kilp, Karel Tammjärv, Raido Ränkel ja Kein Einaste.  Eesti sportlastest oli kiireim Marko Kilp, kes lõpetas kvalifikatsiooni 31. kohal ja oli seega esimene suusataja, kes ei pääsenud veerandfinaali.  Kilp kaotas kvalifikatsiooni võitnud Johannes Hösflot Kläbole (Norra) 13,39 sekundiga, veerandfinaali pääs jäi 0,83 sekundi kaugusele. 

Kläbo oli kvalifikatsioonisõitudes ülivõimas, teise ajaga veerandfinaali saanud Vene suusataja Aleksandr Bolshunov kaotas norrakale 4,31 sekundiga.

Teiste eestlaste tänased kohad: 45. Raido Ränkel (+15,02), 49. Karel Tammjärv (+15,78), 69. Kein Einaste (+24,57).

Kokku startis tänasele sprindidistantsile 79 suusatajat.

Võistluse võidu, tänavu juba neljanda järjestikuse, võttis vaid 21-aastane „suuskadel jooksev“ Johannes Kläbo (Norra).  Talle järgnesid kaks Vene suusatajat, Sergei Ustjugov ja Aleksandr Bolshunov.  Esimese kuue sekka mahtusid veel Calle Halfvarsson (Rootsi), Emil Iversen (Norra) ja Sondre Turvoll Fossli (Norra). Kiireim soomlane oli kümnenda koha saanud Iivo Niskanen.

Naiste sprindi võit läks samuti Norra, Maiken Caspersen Falla oli naiste kiireim.  Teiseks tuli Krista Pärmakoski (Soome) ning kolmandaks Sadie Björnsen (USA).  Neile järgnesid Ingvild Flugstad Östberg (Norra), Stina Nilsson (Rootsi) ning Jessica Diggins (USA).

Foto: FIS Cross Country Skiing, FB

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30