Uudised 10.11.2017
Autor

Marko Kilp Olose suusavõistlustel napilt finaalist väljas!

Uudise pilt

Täna algas Soomes, Olosel uue hooaja esimene suurem suusavõistlus, kus on stardis ka ligi 30 Eesti suusatajat.  Reedel oli kavas klassikalise tehnika sprindivõistlus. 

Kvalifikatsioonist pääses edasi kaks Eesti naissuusatajat – Anette Veerpalu paremuselt 16. ning Tatjana Mannima 18. tulemusega.  Kvalifikatsiooni võitis Norra suusataja Anna Svendsen, kellele Veerpalu kaotas 13,26 sekundiga.

Meessuusatajatest tegi hea sõidu Marko Kilp, kes kaotas kvalifikatsiooni kiireimale, Ristomatti Hakolale 4,2 sekundiga ja pääses kuuenda ajaga veerandfinaali.  Raido Ränkel sõitis välja üheksanda aja, Kaarel Kasper Kõrge oli 21. ning Karel Tammjärv 24.

Kilbi hoog jätkus ka veerandfinaalis – ta oli oma sõidus kiireim edestades ka tugevat Kasahhi suusatajat Aleksei Poltoraninit.  Poolfinaalist Kilp kahjuks edasi ei pääsnud, ta jäi omas sõidus neljandaks ehk oli esimene, kes finaali ei pääsenud.  Kilbi poolfinaali võitis Ristomatti Hakola, kes võttis ka võistluse üldvõidu.  Hakolale järgnesid Alexander Bolshunov (Venemaa), Andrey Parfenov (Venemaa), Juuso Haarala (Soome), Alexey Poltoranin (Kasahhi) ning Martti Jylhä (Soome).

Naistest tuli sprindi võitjaks Norra suusataja Anna Svendsen, kellel järgnesid Natalia Nepryaeva (Venemaa), Justyna Kowalczyk (Poole), Lovise Heimdal (Norra), Leena Nurmi (Soome) ning Silje Theodorsen (Norra).

Tulemused:

Meeste eelsõit

Naiste eelsõit

Meeste finaalid

Naiste finaalid

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30