Uudised 24.11.2017
Autor
Janek Oblikas

Marko Kilp Ruka klassikasprindis poolfinaalis (täiendatud)

Uudise pilt

Marko Kilp pääses Rukal toimuval murdmaasuusatamise etapil klassikasprindis poolfinaali.  Kilp jäi viiendas veerandfinaalis napilt teiseks ning jätkas võistlemist poolfinaalis.  Selle veerandfinaalsõidu võitis soomlane Lauri Vuorinen, Kilp kaotas talle kuue sajandikuga.  Kilbi seljataha jäi ka soomlasest maailmameister ja olümpiavõitja Iivo Niskanen.

Teine kvalifikatsioonist edasi saanud eestlane, Raido Ränkel lõpetas oma veerandfinaali kolmandana ning poolfinaali ei pääsenud.

Marko Kilbi poolfinaalis olid eestlasele lisaks stardis Federico Pellegrino (Itaalia), Lauri Vuorinen (Soome), Jovian Hediger (Šveits), Sondre Fossli (Norra) ja Aleksandr Bolshunov (Venemaa).  Poolfinaalsõidu võitis Pellegrino kümnendiksekundilise edumaaga Fossli ees, Kilp lõpetas selle sõidu kuuendana 7,44 sekundit võitjast hiljem ning finaali ehk esimese kuue sekka ei pääsenud.

Sprindivõistluse võitis ülekaalukalt Johannes Klaebo (Norra).  Teine Norra suusataja, Paal Golberg finišeeris teisena 1,35 sekundit Klaebost hiljem. Kolmas oli Calle Halfvarsson (Rootsi) ning neljas Ristomatti Hakola (Soome). 

Marko Kilbi kohaks Ruka MK-etapi sprindidistantsil 11., Ränkel sai 15. koha.

Naiste sprindi võitis Stina Nilsson (Rootsi) Sadie Bjornseni (USA) ja Julia Belorukova (Venemaa) ees.  Krista Pärmakoski oli parima Soome suusatajana finaalis kuuendal kohal. 

Veerandfinaalsõidu video:

Foto: Team Haanja

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30