Uudised 08.09.2017
Autor

Meeleolukal Nike Noortejooksul olid teistest selgelt üle Andi Noot ja Kelly Nevolihhin

Uudise pilt

SEB Tallinna maratoni kolmepäevane programm lükati täna õhtul käima 5km pikkuse Nike Noortejooksuga, mis tõi sel korral rajale rekordarvu osalejaid.  Võistluse osavõtupiiranguks oli sel aastal 3500 jooksjat ning oma nime pani kirja täpsustatud andmetel 3491 jooksjat ehk sisuliselt maksimumarv võistlejaid.  Võistlusele tulnud noored jooksjat köeti üles võistlusele eelnenud kontserdiga ning meeleolu hoiti kõrgel kuni stardihetkedeni.  Selle eest hoidsid hea Daniel Levi ning stardipaugu andnud Liis Lemsalu.

Stardimelu

Millisel teisel Eesti jooksuvõistlusel stardivad esireast kõrvuti Kristel Aaslaid ja Andi Noot?

Võistluse võitja selgus ikkagi jooksmise teel ning täna ei saanud keegi vastu Andi Noodale (avafotol), kes lõpetas selge ülekaaluga järgmiste ees.  Üsna värske näoga lõpujoone ületanud Andi Nooda ajaks 5km pikkusel distantsil oli 15.06. Pärast finišeerumist kommenteeris võitja: “Väga kaasakiskuv jooksuüritus – meeletult tõmmatakse käima noori nii stardis kui ka rajal. Nagu ka eelmisel aastal oli tänagi rahvas raja ääres kaasa elamas ja see andis palju jõudu juurde”.

Teisena finišeeris Olavi Allase (ülal fotol) jäädes Andist maha juba 24 sekundiga. Allase ajaks 15.30,7.

Kolmas oli täna Roman Hvalõnski (fotol) tulemusega 16.01,7.

Naistest oli sama selge võitja Kelly Nevolihhin, kelle lõpuajaks fikseeriti 18.21.“Olen juba kolm aastat järjest võitnud ja väga seda jooksu nautinud. Mõnus noorteüritus ja minu jaoks hea vaheldus, sest muidu jooksen enamasti staadionil,” ütles Nevolihhin pärast jooksu.

Teine-kolmas olid Kristel Metsla (18.54,5) ning Minna Kuslap (19.03,1).

Kui olid ise ka rajal, anna ka omapoolne hinnang võistluse kohta.

Kõiki Nike Noortejooksu tulemusi näed Marathon100 andmebaasist siit.

Avafoto: Kristo Parksepp

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30