Uudised 09.08.2017
Autor

Mida uut pakub järgmisel nädalal toimuv Peetri Jooks?

Uudise pilt

Eelmisel aastal Marathon100 tagasiside põhjal parimaks jooksuvõistluseks valitud Peetri Jooks üllatab sel aastal mitmete uuendustega.

Juba järgmisel laupäeval, 19.augustil toimub teine Peetri Jooks. Osalema oodatakse kõiki liikumishuvilisi, sest uuenenud on distantside valik ning omale jõukohase leiab igaüks.

Suurimaks muudatuseks on Eestis esmakordselt toimuv eraldi stardiga lapsevankrijooks/kõnd. 5km pikkune TFK lapsevankrijooks toimub ilma ajavõtuta, et rõhuda ennekõike turvalisele liikumisele, kus osaleda saaksid ka need, kes ei oma spetsiaalset jooksukäru või meelsamini jalutaksid.

Teine oluline muudatus on sisse viidud Apollo Kino heategevusjooksus, mis sel aastal on ajavõtuga ning täpselt 5km pikkune. Igalt antud jooksu osalustasult läheb 5€ liikumispuudega Hanna-Liisa toetuseks. Koostöös Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi, Apollo Kino ning jooksu patrooni Roald Johannsoniga soovitakse kaasa aidata Hanna-Liisa ravile.

Ka laste- ja noortejooksudel, mida korraldatakse sel aastal iseseisvalt, on uuendusi. Ajavõtuga Retlari Noortejooks leiab aset 5km pikkusel distantsil, et pakkuda ka noortele seda sama meeleolukat rada, mille igal kilomeetril on erinevad meeleolupunktid (discorid, tantsutüdrukud, bändid). Ajavõtuta Pombeli lastejooksud toimuvad Peetri Kooli staadionil ning on 250 m pikkusega.

Põhidistantsi rada on sama ehk 10,0 km. Äramainimist väärib kindlasti ka see, et sel aastal saavad medali kõik osalejad k.a. laste- ja noortejooksu osalejad ja rajal on kokku 12 erinevat meeleolupunkti. Peetri Jooksu võistluskeskuses loob meeleolu dj Erkki Sarapuu ning õhtuse kontserdi peaesinejaks on Tanja.

Kõikidele huvilistele aga korraldatakse juba sel neljapäeval, 10.augustil kell 18.00 Peetri pargis avatud treening nii täiskasvanutele kui ka lastele. Nõuga on abiks Jooksupartneri treenerid Margus Pirksaar, Taivo Püi ja Kaarel Jõeväli. Kõik huvilised saavad koos juhendajaga läbida Peetri Jooksu 10km või 5km raja.

Peetri Jooksule saab registreerida kodulehel: www.peetrijooks.ee

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30