Uudised 02.01.2018
Autor
Janek Oblikas

Mida uut toob 2018?

Uudise pilt

Mida uut toob 2018. aasta?  Küsisime järgi Eesti kuulsatelt sonijatelt ja panime nende ennustused kirja. 

Jaanuar

Omavalitsusreformi järgmise sammuna ühinevad kõik vähem kui 100 osavõtjaga Eesti jooksuvõistlused.  Uueks riiklikuks osavõtjate arvu piirnormiks kehtestatakse 1000 jooksjat per võistlus.  Võistlused, mis ei soovi vabatahtlikult ühineda, sundliidetakse. 

Veebruar

Esmakordselt viimase 60 aasta jooksul osaleb olümpiamängudel rohkem Eesti suusatajaid kui Tartu Maratonil. 

Osavõtjate tagasisidest tingituna hakatakse ka olümpiamängudel kõikidele lõpetajatele medaleid andma.  Lisaks saavad olümpiasportlased rikkaliku koti toetajate auhindadega, mis sisaldab kohukese kuuspakki, pooleliitrist kefiiri, kassikrõbinaid ning ajakirja Sport.

Märts

Suurem osa olümpiamängudel osalenud Eesti sportlastest naaseb kodumaale. 

Aprill

Paranenud lumeoludest tingituna otsustatakse selleaastane Tartu suusamaraton läbi viia aprillikuus. 

Mai

Ibrahim Mukunga kätleb Viljandi järvejooksul Andi Noota.  Fotoreportaaži kätlemisest avaldavad nii Viljandi Sakala kui ka Saarte Hääl, Juuru Valla Teataja ja Koeru Kaja.

Juuni

Kõva Mehe Jooks ja Võrumaa staadionijooksusari ühinevad.  3000m takistusjooksu distantsil võetakse kasutusele põlevad takistused ja happevann ning Kõva Mehe Jooksul eraldistart.

Eesti Ööjooksu korraldajad teatavad uuest jooksuvõistlusest, kuid ei fikseeri võistluse toimumise täpset kuupäeva, kuna see sõltub korraldajate sõnutsi ilmaoludest.  Täpne kuupäev antakse osavõtjatele teada, kui on teada suviste äikesevihmade toimumiste ajad.

Juuli

Pealtvaatajate vähesuse tõttu jäetakse ära Eesti meistrivõistlused kergejõustikus ja asendatakse õllemiiliga. 

August

Eesti jooksukalender saab uue võistlussarja – õllemiilijooksud.  Võistlussarja korraldatakse Läti piiri ääres asuvates Lõuna-Eesti väikelinnades.  Harrastussportlaste arv Lõuna-Eestis mitmekordistub. 

September

Marti Medar püstitab Tallinna maratonil uue Guinnessi rekordi kolme korvpalliga põrgatades maratonidistantsi läbimises. 

Oktoober

Õllemiilijooksude sari lõpeb suure finaaliga Ainažis.  Osavõtjad otsustavad sarja korraldamise enda kanda võtta, mistõttu see jätkub ka talvisel ajal.

November

Pekist Priiks ürituste korraldajad võtavad kavva uued jooksu-kõnniüritused, mil nimeks lühidalt – Pekki!  Ürituse eripäraks on toidupunktides pakutav, mis hõlmab nii seapraadi, verivorsti, hapukapsaid kui ahjukartulit.  Distantsil on ka kaks teeninduspunkti, kus pakutakse sinepit.  Üritused toimuvad 2 päeva enne Pekist Priiks matku ja osutuvad viimatinimetatutest märksa populaarsemateks. 

Detsember

Marathon100 alustab kolme uue projektiga – Eesmärgiks mr. Beani maraton, Eesmärgiks saunamaraton ja Eesmärgiks ostumaraton. 

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30