Uudised 07.12.2017
Autor

Mispo Talvemaraton 2017 tagasiside

Uudise pilt

Vändras toimuvatel jooksuvõistlustel valitseb alati soe ja mõnus õhkkond ning on tunda, et sealse korralduse taga seisab jooksja.  Õigupoolest – võistluseks pole neid üritusi vast kohane nimetada, sest võisteldakse ju esikolmiku kohtade nimel või võidu pärast.  Enamus meist ju võidu nimel ei jookse ehk teisisõnu – me käime jooksmas seltskonna, liikumisrõõmu ja jooksunaudingu pärast. 

Joel Tints, kes Mispo Talvemaratoni taga (koos korraldustiimiga) seisab, on selle hästi ära tabanud – ilus medal, joogi-söögipunktides pakutav, saunad, jätkupidu ja Mispo Disko – need on asjad, millest saavad osa kõik jooksjad, vaatamata sellele, kui kiired või aeglased nad on.

Teine Mispo Talvemaratoni tunnusmärk on osavõtjate rahvusvaheline seltskond.  Alati on Vändras kohal bussitäied Vene, Läti, Leedu, Valgevene jooksjaid.  Kas sa oleks valmis detsembri esimesel nädalavahetusel sõitma nt. Panevežise talvemaratonile (kui selline peaks toimuma)? Ent kogu see kamp lähiriikide jooksjaid tuleb just nimelt Vändrasse, kuna nendega suheldakse personaalselt, nende sinnajõudmine ja sealolemine tehakse võimalikult mugavaks ja mõnusaks ning lõpptulemusena võidavad ka Eesti jooksjad – märksa lõbusam on Vändra vahel tiirutada, kui seal on jooksjaid rohkem.

Seetõttu on ka Mispo Talvemaratoni tagasiside jätkuvalt positiivne.  Võistlust hinnati sel korral 9,47 punktiga, sama kõrge hinde sai korraldus.  Stardi-finišiteenndus skooris 9,32 ning auhinnad-medalid 9,33 silma.  Mõnevõrra madalama hinde sai rada ja selle märgistus – hetkel on Vändra vahel väike rajalt eksimisvõimalus olemas, mistõttu mõne ristmiku peal oleks hea mõnevõrra suurem silt või plagu üles panna.  Joogi-teeninduspunktid said hindeks 9,00 ning küsimus – kas võistlus on väärt oma osavõtutasu – 9,11.

Kõik ankeedile vastanud jooksjad on valmis võistlusel osalema ka järgmine kord.  Vastuseid kogunes 20 ning esindatud olid kõikidel distantsidel startinud jooksjad.

Foto: Marika Roopärg, fotol Mispo Talvemaratoni peakorraldaja Joel Tints Mispo Discol esinemas

 

Jooksjate  kommentaarid

Väga mõnus aura

Super võistlus! Tänud!

Mulle kõik väga meeldis

Mõnes kohas oli võimalik valesti joosta ja ka ühtki suunajat polnud silmapiiril.

Äärmiselt sõbralik teenindus igal pool! Sellel võistlusel tunneb võistleja et võistlus ja korraldajad on tema jaoks, mitte võistleja ürituse jaoks. Mitmes kord osaleda Vändra jooksul ja siiani vaid positiivsed emotsioonid. Keegi ei torise, ka rumalana tunduvatele küsimustele vastatakse sõbralikult ja naeratades, isegi kui võistleja on ärritunud või pinges, seda mõistetakse. Õhtune üritus oli meeldejääv, sellist (tänu)pidu ei ole ma veel varem kusagil kohanud!

Võistlusjärgse supiga tundub, et läks napikaks. Eelviimase lõpetanuna palusin supimeestel mulle hoida kausitäie, kuniks käin kuivi riideid vahetamas. Sain oma kausitäie ja viimased lihariismed ka. Aga päris viimane lõpetaja jäi vist kahjuks ilma mõlemast...

Osalesin esimest korda ja esimesel kahel ringil mõtlesin, et rajamärgistus võiks parem olla. Selleks ajaks kui enam kaasvõistlejaid väga näha polnud, oli rada selgeks saanud ja ära ei eksinud :) Natuke siiski see tunne jäi, et mõneti võiks tähistusse rohkem panustada.

Võib-olla võiks ka selle ühe porise koha teinekord kas koorepuru või mingi ajutise kattega täita.

Aga muidu väga äge, tänan!

Suurepärane!

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30