Uudised 08.03.2018
Autor
Janek Oblikas

Mulgi maratoni korraldavad tänavu lätlased

Uudise pilt

Mulgi maraton on üks esimesi maratonijookse, mis 2010.-ndate jooksubuumi ajal Eestisse tekkis.  Esimene Mulgi maraton korraldati 2010.a., mil siinses jooksukalendris ei olnud veel Hiiumaa, Järvakandi Igamehe või Vändra maratoni, Tartu Linnamaratoni ega ka Ida-Virumaa Staadionimaratoni. 

Ent viimastel aastatel on võistlus elanud varjusurmas ning paar korda äragi jäetud.  Võistluse korralduse eest vastutav Hendrik Agur, Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktor on väga hõivatud mees, kel ilmselt väiksemat sorti jooksuvõistluse korraldamiseks enam aega ei jätkunud.

Nii on sellest aastast jooksuvõistluse korralduse üle võtnud lätlased, kuigi võistluse formaat on jäänud varasemaga võrreldes samaks.  2016.a. joosti maraton Lätist Eestisse, sel aastal võetakse sama tee ette vastupidises suunas.  Karksi-Nuiast alguse saav maraton päädib Ruhja linnas Põhja-Lätis.  Poolmaratoni start antakse Eesti-Läti piirilt ning lühemad distantsid joostakse finišipaigas Lätimaal.  Nii stardist kui finišist on organiseerimisel korraldajatepoolne transport.

Võistluse korralduse on enda kanda võtnud klubi, kes on Lätis korraldanud nt. Cesis Eco Traili ja teisi maastikujookse ehk tegemist on igati ontliku tiimiga.

Selleaastasele Mulgi maratonile (Mulgis Maratons?) meelitavad korraldajad tippjooksjaid väikevõistluse kohta üsna rammusate auhindadega.  Kui jagavad väiksemad jooksuvõistlused auhindadena välja küll mootorsaage, küll survepesureid ja muud toetajate poolset nodi, siis Mulgi maratoni korraldajad käivad maratoni võitjale välja koguni 500 eurot ning pooliku parimale 250 eurot, seda nii kiiremale mehele kui naisele.

Kas tegemist on viimase Eesti jooksuvõistlusega, mille korraldus Lätti siirdub?

Mulgi maratoni leiad Marathon100 jooksukalendrist siit.

Marathon100 kalender täieneb hetkel igapäevaselt, kui sa aga mõnda võistlust sealt ei leia, siis anna teada.

Foto: Mulgi Maraton, FB

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30