Uudised 13.06.2017
Autor

Narva Energiajooks 2017 tagasiside

Uudise pilt

Narva Energiajooks on toode, mis töötab – kui korrata ühe jooksja kommentaari.  Tegemist võistlusega, kus on kõik oluline hästi paigas, võistlusemotsioon hea ning viriseda raske.  Tänavune ilm, mis erinevalt mullusest üheksa kraadisest vihmasajust suviselt soe oli, andis samuti emotsioonile juurde.  Pluss üheksa on küll margi-ilm, kuid vihmamärja särgiga finiši järel külmetada ei ole.  Seetõttu tegi head meelt, et vähemalt see päev oli suvi.

Energiajooks on hea projekt – no kui tihti siis sa ikka Narva satud, kui sa just seal kandis ei ela.  Lähed Energiajooksule ja saad ka oma Narva-elamuse kätte.  Võistluse meelelahutuspunktid on selle sünnist saati juba osa Narva-elamusest olnud.  Varasemalt on nn. „kalli-tüdrukud“ raja servas olnud ehk siis tütarlapsed, kel silt „kallista mind“ käes. Tänavu neid ei olnud, kuid olid rahvatantsijad.  Sel aastal üllatas sildiga "Praegu valu, pärast õlu" punt.  

Jooksjate tagasisidet lugedes valmistas lühemal distantsil startinutele probleeme stardikoridoris kepikõndijatega segunemine.  Kõndijad jäävad ikka jooksjatele ette, kui nad sellega ei arvesta.

Koondhindeks sai Narva Energiajooks korraliku 9,07 (mullu 8,47).  Korraldust hinnati 8,83 punkti vääriliseks (mullu 8,23).

Rada ja selle märgistus teenis 9,19 silma. Üheksast punktist suurem summa kogunes ka stardi-finišiteenindusele (9,06), auhindadele-medalitele (9,02) ning hinna-kvaliteedi suhtele (9,17).  Keskmisest madalam skoor oli vaid joogi-teeninduspunktidel (8,52).

Avafotol meeste poolmaratoni autasustamine.

 

 

Jooksjate kommentaarid

Üldiselt võib rahule jääda,eesti keeles sai täitsa hakkama,medal on kena,kui millegi kallal viriseda siis rada võiks olla kiirem ja huvitavam,maru nüri on peale tagasipööret see lõputu lauge tõus:),finišis anti kaks jooki mis on positiivne

Super jooksin oma 1 poolmaratoni

Võiks teha 7km stardi väiksemateks gruppideks..et mitte segada üheteisele...esimene 0,5 km oli nagu takistusejooks...Näiteks Rakvere Ööjooksul on veel rohkem rahva , kuid sellist olukorda ei olnud

Kui kuupäeva graveerimine liiast, siis aasta võiks ikka medalil olla.

Katkestaja tagasi saamine võistluskeskusesse on katkestaja oma asi.

Suurepäraselt korraldatud spordivõistlus! Igal väiksemal ristmikul paiknes vähemalt üks rajajulgustaja. Joogipunkte oli rajal arvestades palavate ilma palju ning teenindus nendes oli ka väga hea.

Ebanormaalne on see, et mõned kepikõndijad arvasid stardikoridoris, et nad peaksid olema võimalikult ees ja jäid siis kohe jooksjatele jalgu. Korraldajad võiks mõelda eraldi stardi andmisele jooksjatele ja kõndijatele!

Stardikoridor on väga kitsas, stardijärgne sirge ohtlike takitustega. Kepikõndijad ja jooksjad üheskoos.

Meelelahutuspunktid oli väga ägedad - eriti just noorte rahvatantsijate punt peale starti. Promenaadi lõik oli väga ilus. Samas oli alates 10. kilomeetrist väga nüristav joosta kilomeetreid edasi-tagasi igaval maanteel lauspäikese all. Selle rajalõigu võiksid korraldajad küll ära muuta. Medal väga ilus!

Rada oli sel aastal parem kui varem, meeldis uus võistluskeskuse koht. On väga tänuväärne, et erinevatest linnadest saab eribussiga kohale tulla. Üritus oli väga lahe, ei ole midagi halba öelda. :)

Jäin kõigega rahule, eriti meeldis võistluskeskuse asukoht. Ilus rada, medal ja kontsert. Mugav buss tõi Tartust kohale. Aitäh korraldajatele!

Väga äge võistlus. Ainuke asi, mille pealt hindeid alla võtsin olid joogipunktide paigutus - minu jaoks liiga ebaühtlaselt. Teine joogipunkt oleks võinud olla ehk 7,0km juures ja viimased kaks joogipunkti oleks võinud olla ca 16,0 ja 19,0km peal, oleks olnud super - eriti tänase ilmaga, kus 13,5km pealt peale tagasipööret oli väga-väga palav ja vähe õhku.

Korraldus tasemel, toode mis töötab, hoidke lippu kõrgel

Stardikoridoris häirid kepikõndijad kes trügisid jooksjatega samasse stardigruppi.

Korraldajad peaksid vaatame et kepikõndijad alustaksid jooksjate järel, kuna alguses on teistel raske nendest mööda saada, kui ka neil endil ebameeldiv. Distantsi 5 kilomeetri pikkus ei vastanud tegelikkusele ja oli umdes 250 meetrit lühem.

Viimane 20km joogipunkt võiks kindlasti eespool olla ning joogipunktid ühtlasemalt jaotatud.

Korraldajad võtsid tõsiselt eelmise aasta kriitikat pori osas. Kuigi vihma ei sadanud, oldi selleks siiski valmis. Võistluskeskuse pinnas oli uus. Teine kriitika jääb aga samaks. Mitte ei suudetud kepikõndijaid jooksjate seast tahapoole ära suunata. Kui inimesel endal ei ole taipu jooksjate järele hoida, siis tuleb teda suunata. Seda ei tehtud. Rajal oli küll valjuhäälseid suunajaid, aga vat stardikoridoris mitte.

Teises PUNKTIS panin 7 kuna arusaamatuks jääb kuidas 7km ajavõtuga pundi sees saavad jalutada kepikõndijad ja kuidas on nad sinna seltskonda lubatud.

Kohati tee oli väga halvas seisus, suured augud asfaldi sees. Nii võib jalgu murda. Muidu on super! Korraldus on kõrgel tasemel

Korraldajatele pole midagi ette heita,aga see ,et Narva linnavalitsus ei ole suutnud aastaga Jõeoru platsi korda teha ja muru sinna külvata on küll väga halb.

Võistluse keskpaigas oleks võinud pakkuda banaani/rosinaid, ehk midagi mis veidi jõudu annaks. Kuum ilm röövis hulgim energiat ja ise ei taibanud rajale sööki kaasa võtta. Hea korraldatusega ning mõnus jooks, tuleb järgmiselgi korral osaleda.

ergutuspunktid olid ägedad! et neid saaks veelgi rohkem!

Kõik sujus hästi igal pool, aga pinke riietusruumides võiks olla rohkem

Eriline tänu med.teenistusele. Äärmiselt hoolivad ja abivalmis - super!!!

Kui saaks lahti enne jooksu tekkivatest wc järjekordadest oleks perfektne. Muidu kõik väga lahe

Üks parimaid poolmaratoni radu Eestis. Hea korraldus ja imeilus ilm ( jooksmiseks liiga palav, aga tänu ilmale oli rohkem kaasaelajaid raja kõrval). Tänud korraldajatele.

Nuriseda saab natuke joogipunktide asukohtade üle. Nimelt oli esimese ja teise ning viienda ja kuueda punkti vahemaad liiga suured. Võiksid ollla kõik kindla sammuga, kas 2,5 km või 3 km, siis oleks hea ka vastavalt nendele geelide võtmist parem planeerida.

Rajaäärsed ergutajad olid väga toredad ja kohalikud inimesed elasid ka mõnusalt kaasa, tekitas väga hea emotsiooni.

Kahjuks juba teist aastat järjest jätab stardikorraldus soovida. Kas kuidagi ei saaks lasta rajale kepikõndijaid ja lapsevankriga osalejaid ajavõtuga jooksjatest eraldi nagu teistel jooksuüritustel tehakse? Isiklikult valin ajavõtuga jooksu, et enda aega järgmine kord parandada, aga kui juba stardikoridoris kannad sõna otseses mõttes vankriga maha sõidetakse, siis ei saa aja parandamisest küll rääkida. 100% ei saa seda küll korraldajate süüks panna, inimesed võiksid samuti teiste kaasvõistlejatega arvestada, aga kuidagi moodi võiks seda edaspidi reguleerida. Muus osas võib igati rahule jääda ja emotsiooni sai samuti hea.

Tulles teisest linnast koos inimestega, kes osalesid poolmaratonil, on 7 km distantsil osaleja vaatepunktist 3-4 tundi enda starti oodata liig. Võiks kaaluda, kas on võimalik päevakava nii organiseerida, et mõlema distantsi jooksjad oleksid korraga rajal ja ei peaks nii pikalt ootama. Muidu suurepärane üritus!

 

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30