Uudised 29.09.2017
Autor
Janek Oblikas

Oktoobri jooksuvõistlused

Uudise pilt

Oktoober oma sobivalt jahedate sügisilmadega on väga hea aeg jooksmiseks – õues pole enam nii palav, suviste treeningutega on korralik põhi võistlemiseks laotud ning valikus on mitmeid toredaid jooksuvõistlusi.  Toome Marathon100 jooksukalendrist välja suuremad ja huvitavamad võistlused.

Juba pühapäeval, 1.10 on ees ootamas üks väheseid Eesti jooksuvõistlusi, mis laulu sisse kirjutatud - Paide-Türi Rahvajooks.  Isegi, kui sa pole Loskutovi tippmarki kuulnud, siis Paide-Türi Rahvajooks on kohustuslik klassika.  Lühem distants 6,5km ja pikem 13,6km. 

Samal päeval toimub ka Tapa valla rahvajooks, kus põhidistantsiks 7,3km.

Oktoobri teisel nädalavahetusel on tulekul jooks, mille särgid on osutunud üllatavalt populaarseks.  Tartu Linnamaratoni raames korraldatav Friday Night Run (3,7km), mis nagu nimigi ütleb – toimub reede õhtul.  Päev hiljem, 7. oktoobril toimuval Tartu Linnamaratonil on valikus nii 10, 21 kui 42 km.  Võistlus, mille üheks meeldejäävamaks osaks on kindlasti lõpukilomeetrile jäetud mõnus tõus!

8.10 on kavas Viljandi linnajooks (5km, 10km), mis toimub tänavu juba 62. korda – taaskord kohustuslik klassika!

8.10 toimub ka 88. Rabajooks – 6,3km mõnusat Harku metsarada, tasuks nostalgiline vimpel ja kuum tee.

11.10 leiame kalendrist Tartu Õhtujooksu järjekordse etapi. 

14. oktoobril toimub Võrumaa Pikamaajooksusarja viimane etapp, Munamäe-Võru maastikujooks, kus distantsi pikkuseks ca 14,3km.

Kui on huvi pikemalt rajal viibida, siis on selleks hea võimalus Eesti Maastiku Maratonil, mis viib jooksjad 15. oktoobril läbi looduskauni Lahemaa.  NB! Sel aastal on lisaks klassikalisele (või natuke pikemale) maratonidistantsile kavas ka ca 24,5km pikkune lühidistants.

Tallinna lähistel on samal päeval tulemas Rae Run sügisjooks, Türil aga jooksuvõistlus Margus Pirksaare karikale

17.10 toimub 23. Jüri Stabrovski mälestusjooks.  Tartus, uutel radadel toimuva Jürka jooksu kavas on distantsid 1,75km kuni 5,25km-ni – igale vanuseklassile oma.

20.-22.10 on võistlus, kus paljud jooksjad panevad oma hooajale punkti - Saaremaa Kolme Päeva jooks.  Kolm päeva jooksupidu, kas rõhk on sõna esimesel poolel või teisel, see on juba igast inimesest endast kinni.

22.10 on kalendris ka Pärnu Kahe Silla Klubi kolmikürituse viimane osavõistlus Rannajooks (5 ja 10km).

28.10 konkureerivad jooksjate nimel kaks mõnusat maastikuvõistlust – Nõmme-Harku metsaradadel toimuv Nõmme-Harku metsajooks (15km) ja Haanja Ultra100, kus võimalik läbida erineva pikkusega distantse kuni 100km pikkuse ultrajooksuni välja.

Kuu viimasel pühapäeval on tulemas aga ambitsioonika nimega jooksuvõistlus – Võimatu 10, mis on Maijooksu vastand – võistlus, mis on mõeldud vaid meestele.

30. oktoobril stardib ka SUUNTO Virtuaaljooksu sügishooaja esimene võistlus.  NB! Hooaja soodusregistreerimine lõpeb 30. septembril.  Lisainfo siit.

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30