Uudised 10.03.2018
Autor
Andres Kalvik

"Olen saanud kolme võidusõiduga rohkem vaenlasi kui viie viimase aastaga."

Uudise pilt

Aastatel 2013-2017 Movistaris sõitnud, kuid alates sellest hooajast Katjuša-Alpecinis pedaaliv Alex Dowsett kohaneb uue rolliga sprinter Marcel Kitteli lahtivedajana. Neljapäeval sai ta maitsta töö esimesi vilju, kui Kittel avas oma uue tööandja vormis võiduarve, pälvides Tirreno-Adriatico velotuuri 2. etapil esikoha.

"Olen saanud kolme võidusõiduga rohkem vaenlasi kui viie viimase aastaga, sest mul polnud varem vajadust grupifinišites niimoodi võidelda. See kõik on minu jaoks küllaltki uus," tunnistas eelkõige tugeva temposõitjana tuntust kogunud Dowsett, kes sai 2015. aastal olla lühikest aega tunnisõidu maailmarekordiomanik. "Tegelikult sarnaneb lahtivedamine pisut temposõiduga. Sulle ei meeldi seda teha, aga kui päev võidukalt lõpeb, siis valdab sind ülihea tunne. See on vaimne värk. Kui kuuled raadiost võidukisa, siis on see kõik seda väärt."

29-aastane inglane ütles, et Kitteliga koostöö harjutamine võttis aega, kuid nüüd on pinged maas. "Naudin oma rolli, mul tuleb see hästi välja. See on ikkagi parem, kui võidusõitu niisama läbida. Tore, et mul on selline ülesanne," rääkis Dowsett.

 

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30