Jooksmine 09.12.2017

Olga Andrejeva Tais toimunud maratonil esikolmikus!

Täna Tais, Phuketis toimunud maratonil tuli Olga Andrejeva tulemusega 3.02.41 kolmandaks.  Võistluse võitus Jaapani maratoonar Azusa Nojiri,, kelle maratonirekord on koguni 2.24.57.  Nojiri võidutulemus palavas ja niiskes Tai kliimas oli 2.54.07.  Teiseks tuli Hiina maratoonar Wang Ting (3.01.48).

Esikolmik oli teistest jooksjatest selgelt kiirem, kuna neljandana lõpetanud Nora Trkja kaotas Andrejevale juba enam kui 17 minutiga.

Samal võistluse oli stardis teinegi Eesti jooksja.  Raivo Alla tuli tulemusega 2.46.01 üldarvestuses viiendale kohale.  Ka meeste arvestuses oli kiireim Jaapani esindaja, tulemusega 2.29.37 võitis Hiroki Kai (isiklik rekord maratonis 2.18.17).  Teiseks tuli Aleksandr Cheburkin (Venemaa, 2.35.37) ning kolmandaks Masaki Shirotake (Jaapan, 2.36.57).

Meeste esikolmik

Kokku läbis maratoni 640 jooksjat, kellest 112 olid naised. Sama võistluse raames toimunud poolmaratonil oli rajal 1955 ning 10km distantsil 3923 võistlejat.

Hetkel on Phuketis 29 kraadi sooja, õhuniiskuse protsent on 60%.