Uudised 11.03.2018
Autor
Andres Kalvik

Olümpiavõitja näitab klubi suhtes suurt lojaalsust

Uudise pilt

Rio olümpial grupisõidus kulla pälvinud Greg van Avermaet näitab kaasaegses spordimaailmas, kus atleedid - ükskõik mis alal - rahalistel põhjustel kergekäeliselt klubi vahetavad, oma tööandja BMC suhtes üles harvanähtavat lojaalsust.

World Touri meeskonna leping nimisponsoriga lõpeb käesoleva aastaga ja uute toetajatega käivad läbirääkimised. Kõikide ratturite lepingud saavad 2018. aastaga läbi. Alates 2011. aastast BMC ridadesse kuuluv van Avermaet kinnitas, et on nõus ootama tiimi tulevikku puudutavat otsust Tour de France'i lõpuni. Võrdluseks olgu märgitud, et USA meeskonna teine staarsõitja Richie Porte tahab vastust saada hiljemalt mais.

"Antud olukord ei sega minu keskendumist," avaldas 32-aastane belglane. "Ootan Jim Ochowiczi ja BMC järele. Olen tiimis olnud kaheksa aastat ja olen kindel, et kõik läheb hästi. Kuulan ära teised pakkumised, kuid BMC on minu prioriteet. Teised klubid on huvi tundnud ja see on normaalne. Olen klassikute liider ja nad küsivad küsimusi. Ainult siis, kui BMC-l pole sponsorit või raha, kaalun klubivahetust. Kõige tähtsam on BMC ja klassikute hooaeg. Ma ei taha tiimile survet avaldada. Olen BMC-le lojaalne. Nad on mulle kaheksa aastat palka maksnud ja nemad on minu prioriteet."

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30