Uudised 23.11.2017
Autor

Pääsküla raba maratoni tagasiside 2017

Uudise pilt

Pääsküla raba maraton toimus eelmisel nädalavahetusel juba 15.-ndat korda ning selgi korral traditsiooniliselt heategevuslikuna.  Viimasel kolmel aastal on Nõmme KJK noori kergejõustiklasi toetatud enam kui 4000 euroga, igal aastal 1000-1500 euro ulatuses.  Sel aastal otsustas Pääsküla raba maratoni korraldaja Ain-Ivar Tupp nõmmekaid mõnevõrra radikaalsemalt toetada.  Nimelt otsustati sel korral medaleid jooksjatele mitte jagada, ikka sel põhjusel, et medalite valmistamine maksab korraliku kopika.  Medalite asemel otsustati raha anda heategevusse – igati õilis mõte, mistõttu kogunes noortele kergejõustiklastele annetatavat raha ka rekordiliselt suur summa - enam kui 2000 eurot.

Kogu see info sai ka võistluse juhendisse ja trailrun.ee veebi kirja, kuid kes siis tänapäeval enam juhendeid loeb . . . Seda enam, et tegemist juba traditsioonilise üritusega.

Eks see mõjutas teataval määral ka jooksjate hinnangut võistlusele, kuna varasemale kogemusele tuginedes oodati ikka neid va medaleid.

Heategevusliku Pääsküla raba maratoni koondhindeks tuli sel korral 8,92, tegemist on varasemast mõnevõrra madalama hindega.  Korralduse hindeks kujunes 8,80 ning samasse kanti jäi ka stardi-finišiteeninduse skoor (8,68).

Rada, mis sel korral oli varasematega võrreldes väga kenas konditsioonis ja ilusti joostav, sai hindeks 9,08 ning joogi-söögipunktid 9,20.

Madalamaks jäi sel korral ka hinne küsimusele – kas võistlus on väärt tema osavõtutasu (8,04).

Kokku andis oma hinnangu 25 jooksjat, kellest 21 on valmis raba maratonil ka järgmine kord osalema.

 

 

Jooksjate kommentaarid

Fantast korraldus! Ja kõige imeks pandavam selle juures on asjaolu, et kogu registreerimise tasu läheb heategevuseks (nii väitis korraldaja vähemasti ürituse juhendis). Kui teised, "massidele" suunatud üritused suudaks kasvõi "5€" registreerimise tasust sama teha, siis annaks see üritustele kindlasti uut hingamist.

Suur aitäh korraldajatele toreda ürituse eest!

Elav legend!

Parim jooksuvõistlus.

Osalesin Pääsküla jooksul esimest korda. Jäin kõigega rahule, eriti hea, et korraldajad olid orgunninud soojendusega riietumistelgi. Sellest võiksid kõik eeskuju võtta, kes sellisel aastaajal jooksuvõistlusi organiseerivad.

Eelnevate sügisete (nov) kordadega võrreldes kerge lati alt minemine ....puudusid km tähised ja medalid(mis pole eluks vajalikud,kuid eelnevatega võrreldes puudusid). Edasises osalemises kahtlen(v.a Nõmme KJK laste toetuseks), kuna selle raha eest pole see enam nii atraktiivne üritus. Aga peamine sai tehtud:panus noorte sportlaste hüvanguks ;)

Kahjuks ei olnud osavõtu medalit, maratoni distantsil peaks see ikka olema.

Viimased uudised

Janek Oblikas
janek@marathon100.com
+372 51 088 30